1Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  9/1/2020

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 1η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 13 Ιανουαρίου 2020 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1. Λήψη απόφασης προέγκρισης δαπανών εκδηλώσεων.

2. Υποβολή πρακτικού κατακύρωσης του συνοπτικού διαγωνισμού για "Προμήθεια αλατιού αποχιονισμού του Δήμου Βόλου".

3. Υποβολή 2ου Πρακτικού – Έλεγχος οικονομικών προσφορών του διαγωνισμού για την «Προμήθεια πλαστικών σάκων απορριμμάτων του Δήμου Βόλου» για τα έτη 2019-2020 προϋπολογισμού 105.927,00€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

4.  Έγκριση σχεδίου όρων διακήρυξης επαναληπτικού ανοικτού διεθνή ηλεκτρονικού διαγωνισμού για «Προμήθεια υγρών καυσίμων κίνησης και θέρμανσης, για τις ανάγκες του Δήμου Βόλου, της Δ.Ε.Υ.Α.Μ.Β., του Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π. – ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ., της Κ.Ε.Κ.Π.Α. – Δ.Ι.Ε.Κ., της ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ Α/ΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ & της ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ Β/ΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ» ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης τριών εκατομμυρίων διακοσίων εβδομήντα δύο χιλιάδων διακοσίων είκοσι ενός ευρώ και εξήντα εφτά λεπτών, (3.097.089,90€) συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ 24%,  διάρκειας δύο (2) ετών από την υπογραφή της σύμβασης.

5.  Λήψη απόφασης σχετικά με την εισήγηση για «Αποδοχή του ορισμού από τον Συμβ/κο Σύλλογο Εφετείου Λάρισας συμβολαιογράφου για τη σύνταξη πράξης δωρεάς ακινήτων σύμφωνα με τις διατάξεις  άρθρου 184 του Ν.3463/2006».

6. Λήψη απόφασης  για την ενδοδικαστική συμβιβαστική επίλυση της διαφοράς από την με αριθμ. καταθ. ΑΓ8/8-2-2019 αγωγή της "ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΤΙΚΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΣΥΛΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΩΦΕΛΕΙΑΣ- ΕΛΠΙ-ΖΩ" κατά του Δήμου Βόλου ενώπιον του Διοικητικού Εφετείου Λάρισας.

7. Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του έργου «ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΟΔΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΥ ΜΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΘΕΣΕΩΝ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΚΑΙ ΔΙΑΠΛΑΤΥΝΣΗ ΤΟΥ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟΥ».

8. Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΕΡΓΑ ΠΥΡΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2019».

9.  Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου «ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΣΕ ΓΕΩΡΓΙΚΗ ΓΗ ΚΑΙ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΙΣ ΣΤΗ ΔΡΑΚΕΙΑ Δ.Ε. ΑΓΡΙΑΣ – ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ».

10.  Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου ΑΝΑΠΛΑΣΗ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΤΟΥ ΠΑΛΑΙΟΥ ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟΥ ΣΤΑ «ΠΑΛΑΙΑ» ΤΟΥ ΒΟΛΟΥ.

11.  Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ.

12. Συγκρότηση Επιτροπής Διαγωνισμού του έργου: ΑΝΑΠΛΑΣΗ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΤΟΥ ΠΑΛΑΙΟΥ ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟΥ ΣΤΑ «ΠΑΛΑΙΑ» ΤΟΥ ΒΟΛΟΥ, προϋπολογισμού 626.322,20 € συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

13.  Συγκρότηση Επιτροπής Διαγωνισμού του έργου: ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ, προϋπολογισμού 690.000,00 € συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

14.  Αναγγελία απαιτήσεων σε αναγκαστικό πλειστηριασμό ακινήτου (στη συμβολαιογράφο Λάρισας Αικατερίνη Ψηφή).

15.  Αναγγελία απαιτήσεων σε αναγκαστικό πλειστηριασμό ακινήτου  (στη συμβολαιογράφο Λάρισας Μαρία Καραμαχαίρα).

ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

Δευτέρα, 13 Ιανουάριος, 2020