1Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΒΟΛΟΣ  31/12/2021

Σας προσκαλούμε στην 1η ΤΑΚΤΙΚΗ συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΠΕΡΙΦΟΡΑΣ, την Τετάρτη, 5 Ιανουαρίου 2022, με ώρα έναρξης 13:00 και λήξης 13:15, με τα κάτωθι θέματα ημερήσιας διάταξης.

Η αποστολή της ψήφου σας θα πραγματοποιηθεί μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail: praktikadb@volos-city.gr), κατά το καθορισμένο διάστημα διεξαγωγής της συνεδρίασης, σύμφωνα με την με αριθμό 643η εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών (ΑΔΑ: ΨΕ3846ΜΤΛ6-0Ρ5), με θέμα «Σύγκληση και λειτουργία των συλλογικών οργάνων των δήμων κατά το διάστημα εφαρμογής των μέτρων για την αντιμετώπιση της πανδημίας».

Α/Α       ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1. Κατάρτιση του Ολοκληρωμένου Προγράμματος Δράσης του Δήμου Βόλου, οικονομικού έτους 2022.

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

2        Λήψη απόφασης για τη χορήγηση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος παροχής υπηρεσιών ΙΝΤΕΡΝΕΤ (ΜΠΑΝΤΙΔΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ).

3.     Λήψη απόφασης για την απομάκρυνση περιπτέρου που βρίσκεται στην οδό Μαιάνδρου 27 με Προσκόπων Αϊδινίου έναντι γηπέδου Νίκης (απόφαση 119/2021 Ε.Π.Ζ.).

Ο Πρόεδρος του

Δημοτικού Συμβουλίου