20Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 3/11/2016

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 20η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής τη Δευτέρα, 7 Νοεμβρίου 2016 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα  εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1. Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΣΩΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ).
2. Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ) -από αναβολή υπ' αριθ.303/2016 απόφαση-.
3. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ) -από αναβολή υπ' αριθ.304/2016 απόφαση-.
4. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΣΤΕΡΓΙΑΔΗ Π. ΚΑΜΙΝΑΡΗ Κ. Ο.Ε.) -από αναβολή υπ' αριθ.306/2016 απόφαση-.
5. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΙΣΑΛΟΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΙΚΕ) -από αναβολή υπ' αριθ.307/2016 απόφαση-.
6. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΒΟΔΕΝΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ) -από αναβολή υπ' αριθ.311/2016 απόφαση-.
7. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΑΡΓΥΡΩ) -από αναβολή υπ' αριθ.312/2016 απόφαση-.
8. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ).
9. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ROTARIU GRATIELA ANE-MARY).
10. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΑΛΜΠΑΝΕΖΟΥ ΕΥΡΥΚΛΕΙΑ).
11. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΧΑΝΤΖΗΠΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ).
12. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΤΡΙΚΑΛΙΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ).
13. Λήψη απόφασης για τη διατήρηση ή απομάκρυνση κενωθέντος περιπτέρου που βρίσκεται στην οδό Αναπαύσεως με Καραμπατζάκη στη Ν. Ιωνία Δήμου Βόλου (υπ' αριθ.63/2016 απόφαση του Συμβουλίου Δημοτικής Κοινότητας Ν. Ιωνίας).

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
14. Λήψη απόφασης για την αποζημίωση από την 7/94 Πράξη Εφαρμογής του σχεδίου πόλης Νέων Παγασών του Δήμου Βόλου για την ιδιοκτησία Δερελή Θεόδωρου και Δημοσθένη.
15. Γνωμοδότηση για την έγκριση εγκατάστασης δομικών κατασκευών σταθμού κινητής τηλεφωνίας της εταιρείας COSMOTE ΚΙΝΗΤΕΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ Α.Ε. στη θέση «Καρδαρά», στον Άγιο Βλάσιο Δήμου Βόλου, κατόπιν της αρνητικής γνωμοδότησης του Συμβουλίου Τοπικής Κοινότητας Αγίου Βλασίου».
16. Λήψη απόφασης για τη μετατόπιση περιπτέρων σε θέσεις κενωθέντων.

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
17. Λήψη απόφασης για την τοποθέτηση τριών πινακίδων σήμανσης στο Βόλο με την επωνυμία «ΟΙΚΙΑ ΡΗΓΑ – ΛΥΚΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΔΩΝ»-από αναβολή υπ' αριθ.327/2016 απόφαση-.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ