20Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 22/9/2017

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 20η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τρίτη, 26 Σεπτεμβρίου 2017 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
1. Λήψη απόφασης για την κοπή δύο δέντρων (Πλατάνων) που βρίσκονται στην οδό Νικοτσάρα αρ.32 Α στον Βόλο, κατόπιν αίτησης της κας Χριστίνας Κορώνη.
2. Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρου (Κερασιά-Prunus avia) που βρίσκεται στην οδό Δημητρίου Πολιορκητού αρ.26, στην περιοχή Ν. Δημητριάδας Δ.Ε. Βόλου, κατόπιν αίτησης του κ. Χρήστου Μάιου.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
3. Λήψη απόφασης επί της Μελέτης "Αναθεώρηση εγκεκριμένου Ρυμοτομικού Σχεδίου στις Α. ΕΠ. Βόλου και ΒΙΟ.ΠΑ. Βόλου".
4. Επικαιροποίηση της υπ' αριθ.188/2010 απόφασης Δημοτικού Συμβουλίου η οποία αφορά στην τροποποίηση σχεδίου πόλης στο Ο.Τ. 1202 της συνοικίας Νεάπολης του Ενιαίου Δήμου Βόλου.
5. Χωροθέτηση μιας νέας θέσης περιπτέρου στη διασταύρωση των οδών Μεταμορφώσεως με Τερτσέτη στον Δήμο Βόλου (υπ' αριθ.168/2017 απόφαση του Συμβουλίου Δ.Κ. Βόλου).
6. Λήψη Απόφασης για την έγκριση συμπληρωματικής αποζημίωσης ιδιοκτησίας στην οδό Αλαμάνας μεταξύ Αγίων Αναργύρων και Καρατζά.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΖΑΡΚΑΔΑΣ-ΒΕΡΓΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ