21Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 25/11/2016

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 21η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τρίτη, 29 Νοεμβρίου 2016 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής  θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

1. Χορήγηση α)άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. της εταιρείας με την επωνυμία "ΓΕΝΙΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ Ε.Π.Ε.", με χρήση ΚΕΝΤΡΟ ΕΣΤΙΑΣΕΩΝ (ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ-ΤΑΒΕΡΝΑ) που βρίσκεται στο ΚΑΡΑΓΑΤΣ της Τ.Κ. ΙΩΛΚΟΥ Δήμου Βόλου και β) παράτασης άδειας μουσικών οργάνων στο εν λόγω κατάστημα.
2. Χορήγηση α)άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. της κ. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗΣ με χρήση ΣΝΑΚ ΜΠΑΡ που βρίσκεται στην πάνω συνοικία ΚΑΤΩΧΩΡΙΟΥ Δήμου Βόλου και β) παράτασης άδειας μουσικών οργάνων στο εν λόγω κατάστημα.
3. Χορήγηση α)άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. της κ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑΣ με χρήση ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ-ΨΗΤΟΠΩΛΕΙΟ που βρίσκεται στην Γ. ΚΑΤΣΙΚΑ, στον οικισμό ΑΓ. ΟΝΟΥΦΡΙΟΥ Δήμου Βόλου και β) παράτασης άδειας μουσικών οργάνων στο εν λόγω
κατάστημα.
4. Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΣΩΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)-από αναβολή υπ' αριθ.331/2016 απόφαση-.
5. Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΚΑΛΑΜΠΟΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ-ΑΔΡΑΚΤΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ Ο.Ε.).
6. Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΣΒΕΡΚΟΥ ΜΑΡΙΑ).
7. Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ).
8. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΣΤΕΡΓΙΑΔΗΣ Π.-ΚΑΜΙΝΑΡΗ Κ. Ο.Ε.)- από αναβολή υπ' αριθ.334/2016 απόφαση-.
9. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ROTARIU GRATIELA ANE-MARY)-από αναβολή υπ' αριθ.339/2016 απόφαση-.
10. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΤΡΙΚΑΛΙΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ)-από αναβολή υπ' αριθ.342/2016 απόφαση-.
11. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ).
12. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΚΑΛΑΜΠΟΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ-ΑΔΡΑΚΤΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ. Ο.Ε.).
13. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (Σ. ΜΥΛΩΝΑΣ & ΣΙΑ Ε.Ε.).
14. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΔΕΛΑΓΙΩΡΓΗΣ ΣΥΜΕΩΝ).
15. Οριστική παύση λειτουργίας καταστήματος (ΣΙΝΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΣΩΤΗΡΙΟΣ).
16. Οριστική παύση λειτουργίας καταστήματος (ΜΠΡΕΝΤΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ-ΜΠΡΕΝΤΑ ΕΛΕΝΗ Ο.Ε.).

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
17. Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρου (Ελιά) που βρίσκεται στο πεζοδρόμιο της οδού Κωνσταντά αρ.316, κατόπιν αίτησης κ. Αγγελοπούλου Κωνσταντίνας.
18. Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρου (Πεύκο) που βρίσκεται στην οδό Νικοτσάρα αρ.125 με Εθνικής Αντιστάσεως, κατόπιν αίτησης της κ. Βαρβάρας Γ. Παρίση.

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
19. Λήψη απόφαση για τον καθορισμό θέσεων στάσης επιβίβασης-αποβίβασης επιβατών Λεωφορειακής Γραμμής Νο15 στην περιοχή Αναύρου.
20. Λήψη απόφασης για τον καθορισμό δύο (2) θέσεων στάσης για τις ανάγκες επιβίβασης-αποβίβασης των πελατών του ξενοδοχείου «Αναστασία», στη Ν. Ιωνία Δήμου Βόλου.
21. Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάθμευσης οχήματος AMEA στην οδό Ογλ (μεταξύ των οδών Ιάσονος & Δημητριάδος), στον Βόλο.
22. Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάθμευσης οχήματος AMEA στην οδό Γκλαβάνη αρ.61 (με Γαλλίας), στον Βόλο.
23. Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάθμευσης οχήματος AMEA στην οδό Όγλ (με Δημητριάδος) στον Βόλο.
24. Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάθμευσης οχήματος AMEA γενικής χρήσης στην οδό Αθ. Διάκου (με Γ. Δήμου), στον Βόλο.
25. Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάθμευσης οχήματος AMEA στην οδό Εγγλεζονησίου (με Αναξιμάνδρου) στη Ν. Ιωνία, στον Βόλο.
26. Λήψη απόφασης για τον καθορισμό θέσης στάθμευσης οχήματος AMEA στην οδό Μαγνήτων, στο Βόλο.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής
ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ