21Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ, 28/4/2017

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 21η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τετάρτη, 3 Μαΐου 2017 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1. Λήψη απόφασης για την έγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2017.

2. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση των δαπανών και των δικαιολογητικών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του Προέδρου Της Τ.Κ. Κάτω Λεχωνίων Αραμπατζή Γεωργίου και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2017"

3.Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση των δαπανών και των δικαιολογητικών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του Προέδρου της Τ.Κ. Αϊδινίου Βαλκανιώτη Δημητρίου και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2017"

4. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση των δαπανών και των δικαιολογητικών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του Προέδρου της Τ.Κ. Σέσκλου Μάρκου Σοφίας και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2017"

5. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση των δαπανών και των δικαιολογητικών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του Προέδρου της Τ.Κ. Αγίου Λαυρεντίου Αγαπητού Ιωάννη και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2017"

6. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση των δαπανών και των δικαιολογητικών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του υπαλλήλου Δεβριάδη Αναστασίου και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2017"

7. Έκθεση αποτελεσμάτων εκτέλεσης προϋπολογισμού για το Δ' τρίμηνο του έτους 2016 για τον έλεγχο υλοποίησης του.

8. Έκθεση αποτελεσμάτων εκτέλεσης προϋπολογισμού για το Α' τρίμηνο του έτους 2017 για τον έλεγχο υλοποίησης του.

9. Λήψη απόφασης σχετικά με την «Έγκριση του αποτελέσματος της δημοπρασίας για την εκμίσθωση του κτιρίου-δημοτικού καταστήματος υγειονομικού ενδιαφέροντος στη θέση «Προφήτης Ηλίας» Άνω Βόλου της Δ.Ε. Ιωλκού»

10. Λήψη απόφασης σχετικά με τον «Εξώδικο συμβιβασμό επί αιτήματος του κ. Βόντζου Λάμπρου περί καταβολής αποζημίωσης για ζημιές του οχήματος του από εργασίες κοπής χόρτων».

11. Συγκρότηση Επιτροπής Διαγωνισμού του έργου "Κατασκευή Κλειστού Γυμναστηρίου Αγριάς (Τ11)"προϋπολογισμού 1.260.000,00€ σύμφωνα με το άρθρο 221 του Ν..4412/2016 της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών

12. Συγκρότηση Επιτροπής Διαγωνισμού του έργου "ΠΟΛΥΟΡΟΦΟ ΚΤΙΡΙΟ ΣΤΑΘΜΕΥΣΗΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΣΤΗΝ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΤΩΝ ΟΔΩΝ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΣ - ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ" προϋπολογισμού 2.400.000,00€ σύμφωνα με το άρθρο 221 του Ν.4412/2016 της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών

13. Συγκρότηση Επιτροπής Διαγωνισμού του έργου "Κατασκευή (4) σύγχρονων κόμβων στο Δήμο Βόλου:

1.ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ (ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΣ, ΛΑΜΠΡΑΚΗ ΚΑΙ ΙΑΣΩΝΟΣ)

2.ΤΕΛΩΝΕΙΟ (ΛΑΜΠΡΑΚΗ-ΠΑΠΑΔΙΑΜΑΝΤΗ)

3.ΚΤΕΛ (ΑΘΗΝΩΝ, ΛΑΜΠΡΑΚΗ ΚΑΙ ΣΕΚΕΡΗ)

4.ΔΙΜΗΝΙΟΥ (ΛΑΡΙΣΗΣ, ΔΕΡΒΕΝΑΚΙΩΝ, ΜΠΟΤΣΑΡΗ)"

προϋπολογισμού 1.600.000,00€ σύμφωνα με το άρθρο 221 του Ν.4412/2016 Της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών.

14. Έγκριση μελέτης, κατάρτιση όρων και σύνταξη διακήρυξης για την εκτέλεση εργασιών επιθεώρησης, συντήρησης, ρύθμισης, μέτρησης-ανάλυσης των καυσαερίων και επισκευής καυστήρων στα πλαίσια των "Συντήρηση, επισκευή και ανακαίνιση σχολικών κτιρίων έτους 2017" και "Συντήρηση, επισκευή και ανακαίνιση δημοτικών κτιρίων έτους 2017", μέσω συνοπτικού διαγωνισμού προϋπολογισμού 24.539,60€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

15Έγκριση μελέτης, κατάρτιση όρων και σύνταξη διακήρυξης για την εκτέλεση εργασιών επιθεώρησης, συντήρησης και αναγόμωσης πυροσβεστήρων στα πλαίσια των "Συντήρηση, επισκευή και ανακαίνιση σχολικών κτιρίων έτους 2017"και "Συντήρηση, επισκευή και ανακαίνιση δημοτικών κτιρίων έτους 2017" μέσω πρόχειρου διαγωνισμού, προϋπολογισμού 15.845,34 ευρώ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α

16Έγκριση μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την εκτέλεση ηλεκτρολογικών εργασιών στα πλαίσια του έργου "Τοποθέτηση εορταστικού Φωτισμού Δήμου Βόλου έτους 2017", μέσω συνοπτικού διαγωνισμού προϋπολογισμού 65.000,00 ευρώ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α

17. Σύνταξη και κατάρτιση όρων διακήρυξης συνοπτικού διαγωνισμού για την διενέργεια της προμήθειας "Λαμπτήρων και συμβατικών φωτιστικών", προϋπολογισμού 60.016,60 συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α

18Επεκτάσεις δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου "Επεκτάσεις δικτύων (ΔΕΗ)"