21Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 28/5/2015

Για συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 21η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τετάρτη, 3 Ιουνίου 2015 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου ,
με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.
1 Λήψη απόφασης για την ανατροπή ανάληψης υποχρέωσης οικονομικού έτους 2015
2 Λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2015
5 Λήψη απόφασης σχετικά με την "¨Εγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015 του Προέδρου της ΤΚ. Άλλης Μεριάς Γεωργαλή Χρήστου"
6 Λήψη απόφασης σχετικά με την "¨Εγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015 του Προέδρου της ΤΚ. Αϊδινίου Βαλκανιώτη Δημητρίου"
7 Λήψη απόφασης σχετικά με την "¨Εγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015 του Προέδρου της ΔΚ. Αγριάς Στέλλου Δημητρίου"
11 Λήψη απόφασης σχετικά με την "Τροποποίηση -συμπλήρωση της αριθμ.43/2015 απόφασης Ο.Ε για τη σύσταση πάγιας προκαταβολής σε υπαλλήλους του Δήμου Βόλου για το έτος
13 Έγκριση του αποτελέσματος της δημοπρασίας για την εκμίσθωση του δημοτικού ακινήτου με την ονομασία ΧΑΝΙ στην Τοπική Κοινότητα Αγίου Λαυρεντίου Δ.Ε. Αρτέμιδας
14 Λήψη απόφασης για τον Προέλεγχο του Απολογισμού του Κλήροδοτήματος με την επωνυμία "ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ" Της Τοπικής Κοινότητας Άνω Βόλου της
Δημοτικής Κοινότητας Ιωλκού, για το οικονομικό έτος 2014
15 Λήψη απόφασης για τον Προέλεγχο του Ισολογισμού του Κλήροδοτήματος με την επωνυμία "ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ" Της Τοπικής Κοινότητας Άνω Βόλου της Δημοτικής Κοινότητας Ιωλκού, για το οικονομικό έτος 2014
16 Συζήτηση επί του αιτήματος του κ. Χρήστου Τριανταφυλλόπουλου του Γεωργίου, ΕΔΕ Πολιτικού Μηχανικού, κατοίκου Νέας Αγχιάλου

17 Λήψη απόφασης για την κατάρτιση όρων και σύνταξη διακήρυξης ανοιχτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την διενέργεια προμήθειας λαμπτήρων και χριστουγεννιάτικου διάκοσμου για τις ανάγκες των έργων" Συντήρηση δημοτικού φωτισμού έτους 2015"Συντήρηση και Ανακαίνιση Σχολικών κτιρίων 2015¨,"Συντήρηση και Ανακαίνιση Δημοτικών κτιρίων 2015","Συντήρηση και Ανακαίνιση φωτεινής σηματοδότησης έτους 2015 προϋπολογισμού
232.618,83€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α
18 Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του πρόχειρου διαγωνισμού του έργου "Εργασίες Συντήρησης των Σχολείων Δ.Ε Νέας Ιωνίας έτους 2015"
19 Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του πρόχειρου διαγωνισμού του έργου "Εργασίες Συντήρησης των Σχολείων Δ.Ε ΒΟΛΟΥ έτους 2015"
20 Λήψη απόφασης έγκρισης τεχνικών προδιαγραφών, κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του πρόχειρου διαγωνισμού για την "Προμήθεια εξοπλισμού παιδικών χαρών και ελαστικών δαπέδων ασφαλείας"προϋπολογισμού 73.265,00 € με Φ.Π.Α,με κριτήριο κατακύρωσης τη χαμηλότερη τιμή.
21 Λήψη απόφασης για την έγκριση της επέκτασης δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου "Επεκτάσεις δικτύων (ΔΕΗ)
22 Έγκριση πρακτικού διαγωνισμού του έργου"ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΦΩΤΙΣΤΙΚΩΝ"
23 Έγκριση πρακτικού διαγωνισμού του έργου "ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ"
24 Έγκριση πρακτικού διαγωνισμού του έργου ¨Επέκταση Φωτεινής Σηματοδότησης Έτους