22Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 25/7/2013

Για συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 22η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 29 Ιουλίου 2013 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1 Έκθεση εσόδων - εξόδων Β΄ Τριμήνου 2013 για τον έλεγχο υλοποίησης του προϋπολογισμού.
2 Λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2013
3 Έγκριση Πρακτικού Πρόχειρου Ανοικτού Διαγωνισμού για την προμήθεια "ελαστικών οχημάτων Δήμου Βόλου έτους 2013" και την κατακύρωση του αποτελέσματος.
4 Έγκριση πρακτικού διαγωνισμού για την προμήθεια αστικού εξοπλισμού Δήμου Βόλου έτους 2013 και κατακύρωση του αποτελέσματος
5 Έγκριση πρακτικού διαγωνισμού για την Προμήθεια υλικών σήμανσης οδών του Δήμου έτους 2013 και κατακύρωση του αποτελέσματος
6 Έγκριση του αποτελέσματος της δημοπρασίας για την εκμίσθωση του δημοτικού καταστήματος που βρίσκεται στην πλατεία "ΠΑΖΑΡΟΥΛΙ" της Τοπικής Κοινότητας
Κατηχωρίου της Δημοτικής Ενότητας Πορταριάς
7 Έγκριση όρων διακήρυξης δημοπρασίας για ην εκμίσθωση τεσσάρων ακινήτων επί της οδού Ιωλκού 169 στο Βόλο, ιδιοκτησίας Δήμου Βόλου από το Κλήροδότημα "Αποστόλου Αλεξ. Δράκου"
8 Κατάρτιση όρων διακήρυξης δημοπρασίας για εκμίσθωση λιβαδιών που βρίσκονται στη Δημοτική Κοινότητας Μακρινίτσας
9 Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή οικονομικού έτους 2013 του Προέδρου της Τα.Κ. Αγ. Ονουφρίου Σχοινά Γεωργίου.
10 Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή οικονομικού έτους 2013 του Προέδρου της Τα.Κ. Πορταριάς Βλαχούτσου Δημητρίου.
11 Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή οικονομικού έτους 2013 του Προέδρου της Τα.Κ. Άνω Λεχωνίων Ασημώρη Λεωνίδα.
12 Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή οικονομικού έτους 2013 του Προέδρου της Τα.Κ. Σέσκλου Τσιαμήτα Χρήστου.
13 Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του Προέδρου της Δ.Κ. Διμηνίου κ. Κουτριάνου Σπυρίδωνα
14 Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του Προέδρου της Τ.Κ. Άλλης Μεριάς κ. Γεωργαλή Χρήστου
15 Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του Προέδρου της Δ.Κ. Ν. Αγχιάλου κ. Διαμαντένια Ελευθέριου
16 Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή οικονομικού έτους 2013 του υπαλλήλου Οικονόμου Δημητρίου.
17 Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή οικονομικού έτους 2013 του υπαλλήλου Δεμβριάδη Αναστασίου.
18 Έγκριση προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2013 του Κληροδοτήματος (Κεφαλαίου Αυτοτελούς Διαχείρισης) με την επωνυμία "Ιωάννου Χατζηιωάννου ή Χατζάκου"
19 Έγκριση προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2013 του Κληροδοτήματος (Κεφαλαίου Αυτοτελούς Διαχείρισης) με την επωνυμία "Κων/νου Αρχιμανδρίτου"
20 Έγκριση προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2013 του Κληροδοτήματος (Κεφαλαίου Αυτοτελούς Διαχείρισης) με την επωνυμία "Απόστολου Αλεξ. Δράκου"

21 Σύνταξη και κατάρτιση όρων διακήρυξης Πρόχειρου Διαγωνισμού για τη διενέργεια προμήθειας ειδικών διατάξεων τυφλών για τις ανάγκες του έργου: "Συντήρηση και
Ανακαίνιση φωτεινής σηματοδότησης έτους 2013" (ΣΑΤΑ 2013), προϋπολογισμού 19.557,00€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.
23 Υποβολή Πρακτικού Πρόχειρου Διαγωνισμού για την προμήθεια του έργου: ¨Προμήθεια υαλοπινάκων και πλέξι-γκλας" για τα έργα με ΚΑ 30-7331.011, 30-7331.013 και 30-7331.010.
24 Υποβολή Πρακτικού Δημόσιου Διαγωνισμού του έργου: "Συντήρηση δρόμων Δ.Ε. Βόλου-Ν. Ιωνίας έτους 2013".
25 Υποβολή πρακτικού (Α΄Φάση), της ένστασης επί του πρακτικού (Α΄Φάση) και της γνώμης της Επιτροπής Διαγωνισμού επί της ένστασης, για την προμήθεια των έργων "Συντήρηση Δημοτικού φωτισμού έτους 2013", "Συντήρηση και ανακαίνιση σχολικών κτιρίων 2013", 'Συντήρηση και ανακαίνιση δημοτικών κτιρίων 2013", "Συντήρηση και ανακαίνιση φωτεινής σηματοδότησης 2013"
26 Έγκριση πρακτικού δημόσιου διαγωνισμού του έργου "Εργασίες αποξήλωσης αμιάντου στο 6ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Ιωνίας"
27 Νέα ηλεκτροδότηση του έργου "7ο 6/Θέσιο Δημοτικό Σχολείο στα Μελισσιάτικα"

28 Έγκριση μετακίνησης εκτός έδρας του υπαλλήλου κ. Κελαϊδόπουλου Ανάργυρου
29 Έγκριση μετακίνησης εκτός έδρας του υπαλλήλου κ. Λουκιπούδη Αλέξανδρου
30 Έγκριση μετακίνησης εκτός έδρας του υπαλλήλου κ. Ραφανίδη Αντώνιου

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
31 Συμβιβαστική επίλυση της διαφοράς με τον "Αγροτικό Συνεταιρισμό Πηλίου-Β. Σποράδων".
32 Λήψη απόφασης επί του αιτήματος συμβιβαστικής επίλυσης επί απαίτησης του Γεωργίου Σπανού

ΗΛΙΑΣ Β. ΞΗΡΑΚΙΑΣ

Δευτέρα, 29 Ιούλιος, 2013