24Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 30/10/2014

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 24η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την

Πέμπτη, 6 Νοεμβρίου 2014 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α  ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

1.  Προέγκριση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος με χρήση "σνακ-μπαρ-εστιατόριο με παρασκευαστήριο" που βρίσκεται στον οικισμό "Χάνια-Δράκειας" της Τοπικής Κοινότητας  Δράκειας της Δ.Ε. Αγριάς του Δήμου Βόλου.

2.  Aποζημίωση ρυμοτομούμενων επικειμένων ιδιοκτησίας  που βρίσκεται στο οικοδομικό τετράγωνο Ο.Τ Γ11 του εγκεκριμένου σχεδίου πόλης στη συνοικία Αϊβαλιώτικα  του Δήμου Βόλου με αρ. κτηματολογίου 010306 φερόμενου ιδιοκτήτη κ. Δημήτριου Χρηστάκη διότι σύμφωνα με την εγκεκριμένη πολεοδομική μελέτη τμήμα της ιδιοκτησίας ρυμοτομείται από το χώρο της πλατείας, της παιδικής χαράς  και των πέριξ δρόμων ( οδός Ιοφώντος και Παλατίου) -από αναβολή υπ' αριθ.290/2014 απόφαση-.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

3.  Χορήγηση α) άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. της κ. ΤΣΟΥΜΑΝΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑΣ με χρήση ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ-ΨΗΤΟΠΩΛΕΙΟ που βρίσκεται στον Άγιο Ονούφριο Δήμου Βόλου και β) παράτασης άδειας μουσικών οργάνων στο εν λόγω κατάστημα.

4.  Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων -από αναβολή υπ' αριθ. 258/2014 απόφαση- (ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ).

5.  Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων -από αναβολή υπ' αριθ.292/2014 απόφαση-(ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ).

6.  Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων -από αναβολή υπ' αριθ.293/2014 απόφαση- (ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ-ΓΙΟΥΛΑΣ Ο.Ε.).

7.  Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων καταστήματος (ΜΠΑΡΜΠΟΥΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ).

8.  Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων καταστήματος (ΣΙΝΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ).

9.  Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων καταστήματος (ΚΟΥΤΣΟΚΕΡΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ).

10. Οριστική παύση ή μερική διακοπή άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος - από αναβολή υπ' αριθ.294/2014 απόφαση-( ΡΙΖΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ).

11.  Εξέταση αίτησης Πολυξένης Μπουρλώτου κλπ περί ανάκλησης άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος της Ομόρρυθμης εταιρείας ¨ΥΙΟΙ Ν. ΠΡΟΣΗΛΙΑΣ Ο.Ε.¨ -από αναβολή υπ' αριθ.295/2014 απόφαση-.

12. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος-από αναβολή υπ' αριθ.274/2014 απόφαση (ΑΛΙΑΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ).

13. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος-από αναβολή υπ' αριθ.267/2014 απόφαση (ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ).

14. Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΚΑΦΕ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΠΕ).

15.  Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ).

16.  Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος στη Γαμβέτα αρ.33 (ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ).

17.  Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος -στην Κονταράτου αρ.8Β - (ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ).

18.  Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (IACOBESCU BRANDUSA –DANIELA).

19.  Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΣΑΛΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ).

20.  Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΜΠΑΡΜΠΟΥΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ).

21.  Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΠΡΩΤΟΛΑΤΗΣ Κ. & ΣΙΑ Ε.Ε.).

22.  Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ – ΓΙΟΥΛΑΣ Ο.Ε.).

23.  Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΟΥΠΑΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ).

24.  Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ).

25.  Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ).

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΜΠΕΟΣ