24Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΒΟΛΟΣ  24/12/2021

Σας προσκαλούμε στην 24η ΤΑΚΤΙΚΗ συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΠΕΡΙΦΟΡΑΣ, την Τετάρτη, 29 Δεκεμβρίου 2021, με ώρα έναρξης 12:00 και λήξης 12:15, με τα κάτωθι θέματα ημερήσιας διάταξης.

Η αποστολή της ψήφου σας θα πραγματοποιηθεί μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail: praktikadb@volos-city.gr), κατά το καθορισμένο διάστημα διεξαγωγής της συνεδρίασης, σύμφωνα με την με αριθμό 643η εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών (ΑΔΑ: ΨΕ3846ΜΤΛ6-0Ρ5), με θέμα «Σύγκληση και λειτουργία των συλλογικών οργάνων των δήμων κατά το διάστημα εφαρμογής των μέτρων για την αντιμετώπιση της πανδημίας».

Α/Α       ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

1.  Λήψη απόφασης ορισμού μελών του Διοικητικού Συμβουλίου του Φορέα Διαχείρισης Πανθεσσαλικού Σταδίου Βόλου με την επωνυμία "Πανθεσσαλικό Ανώνυμη Εταιρεία".

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

2.  Επικαιροποίηση και συμπλήρωση (ορθή επανάληψη) της με αριθ.299/2021 απόφασης Δημοτικού Συμβουλίου Βόλου η οποία αφορά τροποποίηση του εγκεκριμένου ρυμοτομικού σχεδίου πόλης στο Ο.Τ. 1274 της συνοικίας Νεάπολης του Δήμου Βόλου για την ανέγερση νέου Δικαστικού Μεγάρου. (απόφαση Ε.Π.Ζ.)

Ο Πρόεδρος του

Δημοτικού Συμβουλίου