25Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 13/11/2014

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 25η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής τη

Δευτέρα, 17 Νοεμβρίου 2014 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α  ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

1.  Προσωρινή διακοπή κυκλοφορίας στο τμήμα της οδού Κουμουνδούρου, από 28ης Οκτωβρίου έως Δημητριάδος.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

2.  Έγκριση επικαιροποιημένου χρονοδιαγράμματος Μελέτης Αναθεώρησης και Επέκτασης του Γενικού Πολεοδομικού Σχεδίου (ΓΠΣ) Δήμου Νέας Αγχιάλου Ν. Μαγνησίας.

3.  Έγκριση επικαιροποιημένου χρονοδιαγράμματος Μελέτης Αναθεώρησης και Επέκτασης του Γενικού Πολεοδομικού Σχεδίου (ΓΠΣ) Συγκροτήματος Βόλου.

4.  Καθορισμός οριογραμμών ρέματος Παιδόπολης στην κτηματική περιφέρεια της  Δ.Ε. Αγριάς του Δήμου Βόλου.

5.  Χορήγηση άδειας εκσκαφής για την κατασκευή δικτύου αποχέτευσης μέσα σε κοινόχρηστο χώρο στις Ν. Παγασές.

6.  Έγκριση για τη σύνταξη Μεμονωμένης Πράξης Εφαρμογής στο Ο.Τ.84 του σχεδίου πόλης Αγίου Γεωργίου Κυνηγών της Δ.Ε. Νέας Αγχιάλου του Δήμου Βόλου.

7.  Αγορά τμήματος οικοπέδου με αριθμό οικοπέδου 04 εμβαδού 132,90 μ2, ιδιοκτησίας Δήμου Βόλου.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΜΠΕΟΣ