25Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 26/5/2016

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 25η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής τη Δευτέρα, 30 Μαΐου 2016 και ώρα 12:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Λήψη απόφασης ανατροπής ανάληψης υποχρέωσης
2. Λήψη απόφασης "Εγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2016".
3. Υποβολή του πρακτικού της Επιτροπής για την διενέργεια του πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού για την "Προμήθεια ενός (1) καινούργιου πετρελαιοκίνητου ημιφορτηγού αυτοκινήτου με ανατροπή ανοικτού τύπου, ωφέλιμου φορτίου 1,7 τόνων της Δ/νσης Κοιμητηρίων του Δήμου Βόλου ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 42.000,00€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ".
4. Υποβολή πρακτικού διαγωνισμού (β' φάση-αποσφράγιση οικονομικών προσφορών για το πρόχειρο μειοδοτικό διαγωνισμό "Προμήθεια μίας (1) ψηφιακής κινηματογραφικής μηχανής συμπεριλαμβανομένου και ενός (1) ψηφιακού μετατροπέα ήχου ( από 7.1 κανάλια ψηφιακού ήχου σε 7.1 κανάλια αναλογικού ήχου), για την αίθουσα του Μεταξουργείου.
5. Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του υπαλλήλου Βούλγαρη Νικολάου και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2016
6. Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή της Προέδρου της Τ.Κ. Αγίου Βλασίου κ. Καρκαλά Γεωργίας και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2016

7. Σύνταξη και επανακατάρτιση όρων διακήρυξης πρόχειρου διαγωνισμού και έγκριση τεχνικών προδιαγραφών της προμήθειας "Προμήθεια και αντικατάσταση φθαρμένων φωτιστικών παλαιάς τεχνολογίας με νέα σύγχρονης τεχνολογίας εξοικονόμησης ενέργειας" προϋπολογισμού 73.455,60€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.
8. Απευθείας ανάθεση εκπόνησης της στατικής μελέτης του έργου "Ελεγχος στατικής επάρκειας υφιστάμενου κτιρίου Δημοτικού Θεάτρου Βόλου".
9. Επεκτάσεις δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου "Επεκτάσεις δικτύων (ΔΕΗ)".

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
10. Άσκηση ενδίκου βοηθήματος ώστε να ακυρωθεί η υπ αριθμ. 21/2016 απόφαση της Επιτροπής του άρθρου 152 του Ν. 3463/2006 Ν. Μαγνησίας-Ν. Καρδίτσας.

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΕΓΙΟΣ

Δευτέρα, 30 Μάιος, 2016