25Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 13/11/2015

Για συνεδρίαση Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 25η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Πέμπτη, 19 Νοεμβρίου 2015 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΠΡΟΚΟΥ ΕΛΠΙΔΑ), από αναβολή -υπ' αριθ.259/2015 απόφαση-.
2 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ), από αναβολή -υπ' αριθ.265/2015 απόφαση-.
3 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών οργάνων καταστήματος (ΚΟΥΦΙΔΑΚΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ).
4 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΠΡΟΚΟΥ ΕΛΠΙΔΑ), από αναβολή - υπ' αριθ.274/2015 απόφαση-.
5 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ), από αναβολή -υπ' αριθ.287/2015 απόφαση-.
6 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΙΚΕ).
7 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΤΙΜΠΛΑΛΕΞΗΣ Γ. & ΣΙΑ Ο.Ε.).
8 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΚΟΥΖΙΩΚΑΣ ΑΘΑΝ. & ΣΙΑ Ο.Ε.).
9 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (MUDHAMACI DHORA του ALIM).
10 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΚΑΛΑΜΠΟΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ-ΑΔΡΑΚΤΑ ΤΡΙΑΝΤ. Ο.Ε.).
11 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΣΟΥΪΠΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ).
12 Χορήγηση α) άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. της εταιρείας ΔΕΣΠΟΤΙΚΟ Α.Ξ.Ε.Τ.Ε. με χρήση ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ – ΜΠΑΡ ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟΥ ΔΕΣΠΟΤΙΚΟ που βρίσκεται στην Πορταριά Δήμου Βόλου και β) παράτασης άδειας μουσικών οργάνων στο εν λόγω κατάστημα.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
13 Λήψη απόφασης για την κοπή (3) τριών δέντρων που βρίσκονται στην οδό Κύπρου 94, άνωθεν Μαβίλη κατόπιν αίτησης της κ. Μαμάκη Μαρίας.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
14 Λήψη απόφασης για την προέγκριση ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος που βρίσκεται στη Μακρινίτσα Δήμου Βόλου.
15 Λήψη απόφασης επί του Β1΄ Σταδίου Μελέτης Σχεδίου Χωρικής και Οικιστικής Οργάνωσης Ανοικτής Πόλης (ΣΧΟΟΑΠ) Δ.Ε. Μακρινίτσας (πρώην Κοινότητα Μακρινίτσας Ν. Μαγνησίας) και εντολή έναρξης για τη σύνταξη του Β2΄ Σταδίου της ως άνω Μελέτης.
16 Τροποποίηση χρήσεων γης στο Ο.Τ.1299 του τομέα 4 της συνοικίας Νεάπολης (Πεδίο Άρεως) της Δ.Ε. Βόλου του Δήμου Βόλου.
17 Έγκριση συμψηφισμού αποζημίωσης λόγω ρυμοτόμησης με την εισφορά σε χρήμα του Πέτση Βασιλείου, εντός της 2/93 Π.Ε. στην περιοχή Αγίου Νεκταρίου της Δ.Ε. Νέας Ιωνίας του Δήμου Βόλου.

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
18 Κανονιστική απόφαση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Καθορισμός θέσης στάθμευσης οχήματος ΑΜΕΑ πλησίον της οδού Κουμουνδούρου, στο ύψος του αρ.100.
19 Κανονιστική απόφαση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Καθορισμός τμήματος της οδού Ζαρίφη ως ήπιας κυκλοφορίας, στη Ν. Αγχίαλο.
20 Κρίση αιτήματος για τον καθορισμό του εξωτερικού χρωματισμού των Ε.Δ.Χ. αυτοκινήτων ΤΑΞΙ των Διοικητικών Μονάδων του Δήμου Βόλου.
21 Λήψη απόφασης για την τροποποίηση της λεωφορειακής γραμμής Νο 9 & στάσεων αναμονής επιβατών του Αστικού ΚΤΕΛ Βόλου.
22 Αποτροπή στάθμευσης βαρέων οχημάτων στην οδό Ολυμπιονίκη Αγνώντα στο Κάραγατς από την οδό Κύπρου έως την οδό Κασσαβέτη.
23 Λήψη απόφασης για κυκλοφοριακές ρυθμίσεις στην περιοχή του Δημοτικού παιδικού σταθμού Αρίωνα και του 16ου, 30ου Δημοτικού Σχολείου Βόλου και 7ου Νηπιαγωγείου

Η Πρόεδρος της
Επιτροπής Ποιότητας Ζωής