25Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΒΟΛΟΣ 18/9/2015

Για συνεδρίαση Δημοτικού Συμβουλίου

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 25η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου την Τρίτη, 22 Σεπτεμβρίου 2015 και ώρα 14:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
1 Λήψη απόφασης επί του προβλήματος αστυνόμευσης των βασικών οδικών αρτηριών του πολεοδομικού συγκροτήματος Βόλου.
2 Λήψη απόφασης έγκρισης μετακίνησης Γενικού Γραμματέα στην Αθήνα, για την παρακολούθηση των εργασιών του Διεθνούς Συνεδρίου Εξόρυξης Αποβλήτων.

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ
3 Λήψη απόφασης για την αναμόρφωση προϋπολογισμού του Δήμου.(απόφαση Ο.Ε.).
4 Λήψη απόφασης προέγκρισης δαπανών για την υλοποίηση διαφόρων εκδηλώσεων του Δήμου.
5 Λήψη απόφασης έγκρισης εξόδων κηδείας Αυστριακού υπηκόου και απαλλαγή από τέλη ταφής, κατόπιν εντολής Εισαγγελέα.

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ
6 Λήψη απόφασης για την προγραμματική σύμβαση μεταξύ του Δήμου Βόλου, Δήμου Τρικκαίων και Αναπτυξιακής Εταιρείας Ο.Τ.Α. «e-Trikala A.E.».

Ο Πρόεδρος του
Δημοτικού Συμβουλίου