26Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ, 2/6/2016

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 26η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής τη Δευτέρα, 6 Ιουνίου 2016 και ώρα 12:30 στο Δημαρχείο

Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/ΑΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1Λήψη απόφασης "Εγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2016".

2. Υποβολή πρακτικού πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού για την προμήθεια φαρμάκων και αναλώσιμου υγειονομικού υλικού για τις ανάγκες των Υπηρεσιών του Δήμου Βόλου και των Νομικών Προσώπων έτους 2016

3. Έγκριση του αποτελέσματος της δημοπρασίας για την εκμίσθωση έξι (6) ελαιοπεριβόλων στις θέσεις "Τραγάνα", "Λουλούδα", "Καναβάκι Νο 2", "Νεοφύτη", "Νεκροταφείο", "Μετόχι" της Τοπικής Κοινότητας Αγίου Λαυρεντίου Δ.Ε. Αρτέμιδας.

4. Λήψη απόφασης σχετικά με την Έγκριση μελέτης (τεχνική έκθεση, ενδεικτικός προϋπολογισμός, τεχνικές προδιαγραφές, συγγραφή υποχρεώσεων) και κατάρτιση όρων διακήρυξης πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού για την "Προμήθεια τροφών για τη σίτισητων αδέσποτων ζώων του Δημοτικού Καταφυγίου για ένα (1) έτος" ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού 21.955,44€ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%).

5. Κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση χώρου για εγκατάσταση και λειτουργία Λούνα Πάρκ κατά την διάρκεια της εμποροπανήγυρης έτους 2016.

6. Υποβολή πρακτικού δημοσίου διαγωνισμού του έργου "Συντηρήσεις Δρόμων Δ.Ε. Βόλου-Ν. Ιωνίας έτους 2016".

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΕΓΙΟΣ

Δευτέρα, 6 Ιούνιος, 2016