27Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 11/12/2015
Αρ. Πρωτ. : 120820

Για συνεδρίαση Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 27η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τρίτη, 15 Δεκεμβρίου 2015 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ & ΣΙΑ Ο.Ε.).
2 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ).
3 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΙΚΕ) -από αναβολή υπ' αριθ.311/2015 απόφαση-.
4 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΟΡ. & ΣΙΑ Ο.Ε.).
5 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ).
6 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΚΥΒΟΣ ΙΚΕ).
7 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΚΑΤΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ).
8 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΡΗΓΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ).
9 Λήψη απόφασης για τη διατήρηση ή απομάκρυνση κενωθέντων περιπτέρων που βρίσκονται στη Δημοτική Ενότητα Βόλου.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
10 Λήψη απόφασης για την κοπή (3) τριών δέντρων που βρίσκονται στην οδό Κύπρου 94, άνωθεν Μαβίλη κατόπιν αίτησης της κ. Μαμάκη Μαρίας- από αναβολή υπ' αριθ.318/2015 απόφαση-.
11 Λήψη απόφασης για την κοπή επικίνδυνων δέντρων (Πεύκων) στη Νέα Αγχίαλο.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
12 Λήψη απόφασης για την παραλαβή: α) του Β2΄ Σταδίου της Μελέτης "Σχέδιο Χωρικής και Οικιστικής Οργάνωσης Ανοικτής Πόλης ΣΧΟΟΑΠ) Δ.Ε. Μαρινίτσας (πρώην Κοινότητα Μακρινίτσας Ν. Μαγνησίας)",
β)της Μελέτης Γεωλογικής Καταλληλότητας της Α και Β1 Φάσης της μελέτης "Σχέδιο Χωρικής και Οικιστικής Οργάνωσης Ανοικτής Πόλης (ΣΧΟΟΑΠ) Δ.Ε. Μακρινίτσας (πρώην Κοινότητας Μακρινίτσας Ν. Μαγνησίας)" και γ) της Μελέτης Στρατηγικών Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων (ΣΜΠΕ) "Σχέδιο Χωρικής και Οικιστικής Οργάνωσης Ανοικτής Πόλης (ΣΧΟΟΑΠ) Δ.Ε. Μακρινίτσας (πρώην Κοινότητα Μακρινίτσας Ν. Μαγνησίας)".
13 Λήψη απόφασης για την προσκύρωση οικοπεδικής έκτασης που βρίσκεται επί της οδού Κριθέως αρ.38, Ο.Τ.1494, στις Β. Συνοικίες.
14 Λήψη απόφασης για την τροποποίηση σχεδίου πόλης στο Ο.Τ.Γ420 της Δημοτικής Ενότητας Νέας Ιωνίας του Δήμου Βόλου.
15 Λήψη απόφασης για την τροποποίηση ρυμοτομικού σχεδίου Αγριάς μετά από άρση απαλλοτρίωσης βάσει της 102/2012 απόφασης του Διοικητικού Πρωτοδικείου Βόλου.
16 Λήψη απόφασης για την τροποποίηση ρυμοτομικού σχεδίου Αγριάς μετά από άρση απαλλοτρίωσης βάσει της παρ.2 του άρθρου 3 του Ν.4315/2014 (ΦΕΚ 269/Α/24-12-2014).
17 Λήψη απόφασης για αποζημίωση από την κυρωμένη 3/99 Πράξη Εφαρμογής του Β.Δ. τομέα του σχεδίου πόλης Αγριάς της Δ.Ε. Αγριάς του Δήμου Βόλου για την ιδιοκτησία Γαλανού Ειρήνης του Δαμιανού.
18 Λήψη απόφασης για αποζημίωση από την κυρωμένη 2/99 Πράξη Εφαρμογής του Ν.Α. τομέα του σχεδίου πόλης Αγριάς της Δ.Ε. Αγριάς του Δήμου Βόλου για την ιδιοκτησία Σαββαΐδη Βίκτορα.
19 Λήψη απόφασης για αποζημίωση από την κυρωμένη 2/99 Πράξη Εφαρμογής του Ν.Α. τομέα του σχεδίου πόλης Αγριάς της Δ.Ε. Αγριάς του Δήμου Βόλου για την ιδιοκτησία Παππή Αναστάσιου του Γεωργίου.
20 Λήψη απόφασης για αποζημίωση από την κυρωμένη 2/99 Πράξη Εφαρμογής του Ν.Α. τομέα του σχεδίου πόλης Αγριάς της Δ.Ε. Αγριάς του Δήμου Βόλου για την ιδιοκτησία Χαλκιά Αγγελικής.

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
21 Τροποποίηση της υπ' αριθ.58/2015 απόφασης Δημοτικού Συμβουλίου σχετικά με κυκλοφοριακές ρυθμίσεις σε τμήματα των οδών Μυτιλήνης και Μ. Ανδρόνικου, στη Νέα Ιωνία.
22 Κανονιστική απόφαση για αλλαγή οχήματος σε καθορισμένη θέση στάθμευσης ΑΜΕΑ στην οδό Όγλ, στον Βόλο.
23 Κανονιστική απόφαση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Καθορισμός θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ στην οδό Κουντουριώτου αρ.84.
24 Κανονιστική απόφαση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Αμφιδρόμηση τμήματος της οδού Παραθύρη στην Δ.Ε. Αγριάς.
25 Κανονιστική απόφαση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Αλλαγή οχήματος σε καθορισμένη θέση στάθμευσης ΑΜΕΑ στην οδό Θερμοπυλών αρ.37 με Φρίξου, στον Βόλο.
26 Κανονιστική απόφαση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Καθορισμός θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ στην οδό Χατζηαργύρη αρ.76.
27 Κανονιστική απόφαση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Καθορισμός θέσης στάσης ΑΜΕΑ στην οδό Βολονάκη αρ.1.
28 Κανονιστική απόφαση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Καθορισμός θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ στην οδό Δευκαλίωνος αρ.39, στον Βόλο.

Η Πρόεδρος της
Επιτροπής Ποιότητας Ζωής