27Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 29/8/2013

ΤΜΗΜΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΣΥΛΛΟΓΙΚΩΝ

Για συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 27η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 2 Σεπτεμβρίου 2013 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1 Έκθεση δράσεων επίτευξης στόχων.
2 Λήψη απόφασης ανατροπής ανάληψης υποχρέωσης οικονομικού έτους 2013
3 Λήψη απόφασης για την αναμόρφωση του προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2013.
4 Διάθεση πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2013.
5 Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή στο όνομα του Προέδρου της Τ.Κ. Κατηχωρίου Ζγρουμάλη Αθανασίου.
6 Εγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή στο όνομα του υπαλλήλου Σκαρβέλη Βασιλείου.
7 Κατάρτιση όρων διακήρυξης δημοπρασίας για εκμίσθωση του δημοτικού τμήματος οικοπέδου που βρίσκεται στις οδούς Λαμπράκη-Σαρανταπόρου- Παπακυριαζή στη συνοικία 8 Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού για την προμήθεια ανταλλακτικών μηχανογραφικού εξοπλισμού (Η/Υ και συναφών) έτους 2013.

10 Κατάρτιση όρων και σύνταξη διακήρυξης του έργου " Εργασίες συντήρησης οικοδομικών και Η/Μ εγκαταστάσεων σχολικών κτιρίων έτους 2013"
11 Κατάρτιση όρων και σύνταξη διακήρυξης του έργου "Παρέμβαση σε δύο κτίρια της Παιδόπολης Αγριάς για την δημιουργία δομής Σ.Υ.Δ."
12 Υποβολή πρακτικού άγονου πρόχειρου διαγωνισμού για την προμήθεια ειδικών διατάξεων τυφλών στα πλαίσια του έργου "Συντήρηση και ανακαίνιση φωτεινής σηματοδότησης έτους 2013".
13 Επεκτάσεις δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου "Επεκτάσεις δικτύων (ΔΕΗ)"

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
14 Συμψηφισμός οφειλής προς το Δήμο Βόλου από εισφορά σε χρήμα ακινήτου της περιοχής Ν. Παγασών με ανταλλαγή ρυμοτομούμενου οικοπέδου στη συνοικία "Καραγάτς" του Δήμου Βόλου.
15 Ρύθμιση οφειλών από εισφορά σε χρήμα με ανταλλαγή οικοπέδου από την ιδιοκτησία που βρίσκεται στο Ο.Τ. 225-216 με αριθμ. κτημ. 040645-040433 του σχεδίου πόλης των Ν. Παγασών του Δήμου Βόλου, φερόμενου ιδιοκτήτη Γεράσιμου Μαρτζόπουλου και αποζημίωση επικειμένων για την παραπάνω ιδιοκτησία από τον Δήμο Βόλου.

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
16 Ανάθεση της νομικής υποστήριξης σε δικηγόρο του Δήμου Βόλου κατόπιν αιτήσεως του Δ/ντή Τεχνικών Υπηρεσιών κ. Γίδαρη Γεωργίου κατά την εκδίκαση σχετικής του υπόθεσης.

ΗΛΙΑΣ Β. ΞΗΡΑΚΙΑΣ

Δευτέρα, 2 Σεπτέμβριος, 2013