27Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 2/7/2015

ΤΜΗΜΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΣΥΛΛΟΓΙΚΩΝ

Για συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 27η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 6 Ιουλίου 2015 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1 Λήψη απόφασης για την ανατροπή ανάληψης υποχρέωσης οικονομικού έτους 2015.
2 Λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2015
3 Λήψη απόφασης για την αναμόρφωση του προυπολογισμού οικονομικού έτους 2015
4 Υποβλή πρακτικού Διαγωνισμού (Β'φάση-Αποσφράγιση και Αξιολόγηση Οικονομικών προσφορών)για τον διαγωνισμό "Προμήθεια υγρών καυσίμων,κίνησης (πετρελαίο κίνησης και
αμόλυβδη βενζίνη),και πετρελαίου θέρμανσης για τις ανάγκες του ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ,της Δ.Ε.Υ.Α.Μ.Β,ΤΟΥ Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π-Δ.Η.Π.Ε.Θ.Ε,Της Κ.Ε.Κ.Π.Α-Δ.Ι.Ε.Κ, Της ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ Α/ΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ & ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ Β/ΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ,και λιπαντικών του ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ & Της Δ.Ε.ΥΑΜ ΒΟΛΟΥ"
5 Υποβολή Πρακτικών (Α' Φάση- Άνοιγμα προσφορών-Έλεγχος δικαιολογητικών συμμετοχής και τεχνικών προσφορών-Β΄ Φάση- Άνοιγμα οικονομικών προσφορών) του Πρόχειρου Μειοδοτικού Διαγωνισμού για την Προμήθεια αναλώσιμων μεταφορικών μέσων για το έτος 2015.
6 Έγκριση άγονου πρακτικού του πρόχειρου διαγωνισμού για την "Προμήθεια προκατασκευασμένων οστεοθηκών του Δήμου Βόλου για το έτος 2015".
7 Λήψη απόφασης σχετικά με την Εγκριση του αποτελέσματος της δημοπρασίας για την εκμίσθωση τμήματος δέκα (10) τ.μ. δημοτικής έκτασης στη θέση Μπεγλί του οικισμού Βροχιά της Τοπικής Κοινότητας Αγίου Λαυρεντίου.
8 Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση της μελέτης και την κατάρτιση των όρων διακήρυξης για την διενέργεια πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού για την Προμήθεια γραφικής ύλης, λοιπών υλικών γραφείου και φωτοαντιγραφικού χαρτιού του Δήμου Βόλου για το έτος 2015.
9 Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015 του υπαλλήλου Βούλγαρη Νικολάου.
10 Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015 του υπαλλήλου Δεβριάδη Αναστασίου.
11 Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015 του Προέδρου της Τ.Κ. Ανακασιάς Κάλλη Ρήγα
12 Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015 του Προέδρου της Δ.Κ. Βόλου Χατζηστυλιανού Στυλιανού.
13 Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015 της Προέδρου της Τ.Κ. Αγίου Βλασίου Καρκαλά Γεωργίας.
14 Λήψη απόφασης για την απόδοση λογαριασμού από υπόλογο εντάλματος προπληρωμής του υπαλλήλου Δεβριάδη Αναστασίου.
15 Υποβολή πρακτικού δημοσίου διαγωνισμού του έργου: "Εργασίες Συντήρησης των Σχολείων Δημοτικής Ενότητας Βόλου έτους 2015".
16 Υποβολή πρακτικού δημοσίου διαγωνισμού του έργου: "Εργασίες Συντήρησης των Σχολείων Δημοτικής Ενότητας Ν. Ιωνίας έτους 2015".
17 Υποβολή πρακτικού διενέργειας πρόχειρου διαγωνισμού για την εργασία "Παροχή υπηρεσιών συντήρησης καυστήρων-λεβητών σχολικών και δημοτικών κτιρίων έτους 2015-2016".
18 Υποβολή πρακτικού (κατόπιν κληρώσεως) διενέργειας δημοσίου διαγωνισμού του έργου "Συντηρήσεις δρόμων Δ.Ε. Βόλου-Ν. Ιωνίας έτους 2015".
19 Υποβολή πρακτικού δημοσίου διαγωνισμού του έργου "Έργα Πυροπροστασίας".
20 Υποβολή πρακτικού δημοσίου διαγωνισμού του έργου " Συντήρηση αγροτικής οδοποιϊας έτους 2015".
21 Υποβολή πρακτικού δημόσιου διαγωνισμού του έργου:"ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΥ ΜΕ ΑΣΤΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ"
22 Υποβολή πρακτικού δημόσιου διαγωνισμού του έργου:"ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΠΛΑΚΟΣΤΡΩΣΕΩΝ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟΥ ΚΑΙ ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΩΝ ΧΩΡΩΝ ΕΤΟΥΣ 2015"
23 Λήψη απόφασης απ' ευθείας ανάθεσης εκπόνησης της "Στατικής μελέτης τοιχίου αντιστήριξης στον Άγιο Λαυρέντιο".
24 Λήψη απόφασης σχετικά με την "Μελέτη στατικής επάρκειας Σχολικού Συγκροτήματος Φυτόκου".
ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
25 Άσκηση ή μη ενδίκων μέσων κατά των υπάριθ.203 και 204/2015 αποφάσεων του Μονομελές Πρωτοδικείου Βόλου
Δ/ΝΣΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
26 "Υποβολή σχεδίου κανονισμού εσωτερικής λειτουργίας των Κέντρων Ανοιχτής προστασίας Ηλικιωμένων Δήμου Βόλου"