28Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 26/4/2018

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 28η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της  Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 30 Απριλίου 2018 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Έγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων του προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2018.
2. Διαβίβαση της γνωμοδότησης επί της αριθμ. 34864/23-4-2018 ένστασης της εταιρείας  "GEON ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΠΕ" κατά της 213/2018  απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Βόλου.

3. Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του έργου "ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΡΟΜΩΝ Δ.Ε. ΠΛΗΝ ΒΟΛΟΥ - Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2018"

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
4. Λήψη απόφασης για την παράσταση πολιτικής αγωγής του Δήμου Βόλου κατά των  Αριστείδη Φλώρου κ.λ.π. (4) στην κατ΄ έφεση δίκη.
5. Έγκριση της άσκησης ανακοίνωσης δίκης με προσεπίκληση προς πρόσθετη παρέμβαση στην ΔΕΥΑΜΒ στο Μονομελές Πρωτοδικείο Βόλου, με αριθμ. Καταθ. 40/26-2-2018, κατόπιν άσκησης αγωγής των 1) Χαρίκλειας - Ηλιάνας Μπασιανά και 2) της εταιρείας "Χαρίκλεια Ηλιάνα Μπασιανά - Γεωργία Αυγεροπούλου και ΣΙΑ Ε.Ε," κατά του Δήμου Βόλου.
6. Έγκριση της άσκησης ανακοίνωσης δίκης με προσεπίκληση προς πρόσθετη παρέμβαση στην ΔΕΥΑΜΒ στο Μονομελές Πρωτοδικείο Βόλου, με αριθμ. Καταθ. 41/26-2-2018, κατόπν άσκησης αγωγής των 1) Χαρίκλειας - Ηλιάνας Μπασιανά και 2) της εταιρείας "Χαρίκλεια Ηλιάνα Μπασιανά - Γεωργία Αυγεροπούλου και ΣΙΑ Ε.Ε," κατά του Δήμου Βόλου.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 30 Απρίλιος, 2018