29Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΒΟΛΟΣ 16/11/2017

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 29η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου τη Δευτέρα, 20 Νοεμβρίου 2017 και ώρα 11:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
1. Ολοκληρωμένος σχεδιασμός διαμόρφωσης των οδών Ζάχου & Καραμπατζάκη ως οδών ήπιας κυκλοφορίας.

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
2. Αίτημα 17 δημοτικών συμβούλων, σε εφαρμογή των διατάξεων του άρθρου 67 παρ.2 του Ν.3852/2010, με θέματα: α) την αδειοδότηση της ΑΓΕΤ Ηρακλής για χρήση ως καύσιμων υλικών αποβλήτων από συσκευασίες (χαρτί, χαρτόνι, πλαστικό-RDF), λυματολάσπης, λάσπης απομελάνωσης από την ανακύκλωση χαρτιού και άλλων υλικών που πιθανώς να θέσουν σε κίνδυνο την υγεία των πολιτών του Δήμου Βόλου και β) την αναθεώρηση της απόφασης του Δήμου Βόλου για δημιουργία μονάδας παραγωγής SRF στον ΧΥΤΑ του Δήμου Βόλου.

Ο Πρόεδρος του

Δημοτικού Συμβουλίου