29Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 30/4/2018

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 29η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Παρασκευή, 4 Μαΐου 2018 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Λήψη απόφασης ανατροπής ανάληψης υποχρέωσης.
2. Έγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων του προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2018.
3. Λήψη απόφασης για την εκχώρηση εσόδων από ανταποδοτικά τέλη φωτισμού για τη χρηματοδότηση παρεμβάσεων ενεργειακής αναβάθμισης - αυτοματοποίησης συστημάτων ηλεκτροφωτισμού κοινοχρήστων χώρων (οδοφωτισμός).

4. Λήψη απόφασης περί υποβολής πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου "Συντήρηση πλακοστρώσεων πεζοδρομίων και κοινοχρήστων χώρων έτους 2018".
5. Λήψη απόφασης για την επανέγκριση των τεχνικών προδιαγραφών και επανακατάρτιση των όρων διακήρυξης του συνοπτικού διαγωνισμού με τίτλο «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ» προϋπολογισμού 49.432,60 ευρώ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%.
6. Λήψη απόφασης έγκρισης μελέτης με τίτλο "Εργασίες συντήρησης σχολικού κτιρίου, στο γυμνάσιο Κάτω Λεχωνίων του Δήμου Βόλου".
7. Λήψη απόφασης έγκρισης μελέτης με τίτλο "Προμήθεια υδραυλικών υλικών".
8. Λήψη απόφασης έγκρισης μελέτης με τίτλο "Προμήθεια υλικών καθαρισμού σιντριβανιών".
9. Λήψη απόφασης έγκρισης μελέτης με τίτλο "Προμήθεια καλοριφέρ για το 3ο Γυμνάσιο Βόλου".
10. Λήψη απόφασης έγκρισης μελέτης με τίτλο "Προμήθεια προβολέων led".
11. Λήψη απόφασης έγκρισης μελέτης με τίτλο "Προμήθεια ειδών χρωματισμού για τους κοινόχρηστους χώρους και τα δημοτικά κτίρια όλων των Δημοτικών Ενοτήτων του Δήμου Βόλου".

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
12. Χορήγηση εντολής και πληρεξουσιότητας στην έμμισθη δικηγόρο του Δήμου Κωνσταντινιά Βακουφτσή για την εκπροσώπηση του Δήμου Βόλου ενώπιον του Β2 Πολιτικού Τμήματος του Αρείου Πάγου για την απόκρουση της από 08-12-2017 αίτησης αναίρεσης της Ευσεβείας Τουλούδη κατά του Δήμου και κατά της αριθμ. 25/2015 απόφασης του Μονομελούς Εφετείου Λάρισας.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Παρασκευή, 4 Μάιος, 2018