2Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 19/1/2018

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 2η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τετάρτη, 24 Ιανουαρίου 2018 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1. Λήψη απόφασης για τη διατήρηση ή απομάκρυνση κενωθέντος περιπτέρου που βρίσκεται στον Βόλο, στην οδό Ανθίμου Γαζή με Ιωλκού (υπ' αριθ.234/2017 απόφαση του Συμβουλίου Δημοτικής Κοινότητας Βόλου).
2. Λήψη απόφασης για τη διατήρηση ή απομάκρυνση κενωθέντος περιπτέρου που βρίσκεται στον Βόλο, στην οδό Μακρινίτσης 113 με Στρ. Μακρυγιάννη (υπ' αριθ.233/2017 απόφαση του Συμβουλίου Δημοτικής Κοινότητας Βόλου).
3. Λήψη απόφασης για τη διατήρηση ή απομάκρυνση κενωθέντος περιπτέρου που βρίσκεται στον Βόλο, στην οδό Απολλωνος με Κρατίνου, στην πλατεία εργατικών πολυκατοικιών Ν. Δημητριάδας (υπ' αριθ.2/2018 απόφαση του Συμβουλίου Δημοτικής Κοινότητας Βόλου).
4. Λήψη απόφασης για τη διατήρηση ή απομάκρυνση κενωθέντος περιπτέρου που βρίσκεται στις  Αηδονοφωλιές Βόλου (υπ' αριθ.3/2018 απόφαση του Συμβουλίου Δημοτικής Κοινότητας Βόλου).

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
5. Εξέταση αιτήσεων κ. Ζυργιώτου–Μυλωνίδου Μαρίας σχετικά με το αποδοθέν προς αυτήν (από εισφορά σε γη) νέο οικόπεδο 05Ν που βρίσκεται στη συνοικία Ν. Παγασών του Δήμου Βόλου (Ν. Μαγνησίας).
6. Λήψη απόφαση για τη μετατόπιση περιπτέρου που βρίσκεται σήμερα στη διασταύρωση των οδών Αναλήψεως και Κουταρέλια σε νέα θέση Ζάχου και Γρ. Λαμπράκη.
7. Λήψη απόφασης για τη χωροθέτηση τριών (3) νέων θέσεων περιπτέρων στον Δήμο Βόλου.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΖΑΡΚΑΔΑΣ-ΒΕΡΓΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ