2Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ   26/1/2023

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 2η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ - σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 78 του Ν.4954/2022 «Λήψη αποφάσεων συλλογικών οργάνων Ο.Τ.Α. α’ βαθμού και διοικητικών συμβουλίων εποπτευόμενων νομικών τους προσώπων κατά το διάστημα ισχύος των μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19- την Δευτέρα, 30 Ιανουαρίου 2023 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

1.  Λήψη απόφασης για την τροποποίηση του   ρυμοτομικού σχεδίου  πόλεως στο Ο.Τ 473  της συνοικίας «Καλλιθέα» της Δ.Ε.  Βόλου  του  Ενιαίου Δήμου Βόλου.

2.  Λήψη απόφασης για την τροποποίηση σχεδίου   πόλης  στο  Ο.Τ.  που περικλείεται από   τις οδούς  Πλάτωνος  –  Αριστοτέλη  – Κοραή  –   Ανώνυμος   του   ρυμοτομικού σχεδίου  της   Δ. Ε.   Αγριάς  του  Ενιαίου    Δήμου   Βόλου  με  κατάργηση κοινωφελούς χώρου σύμφωνα με το Ν. 4759/2020.

3.  Λήψη απόφασης για την τροποποίηση σχεδίου πόλης στο  Ο.Τ. που περικλείεται από τις οδούς Πορφυρογένη – Ρήγα Φεραίου  –  Παπαποστόλου  –  28ης  Οκτωβρίου   του   ρυμοτομικού σχεδίου  της   Δ.Ε.   Αγριάς  του   Ενιαίου   Δήμου   Βόλου με κατάργηση κοινοχρήστου χώρου  σύμφωνα με το Ν. 4759/2020.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΚΑΠΟΥΡΝΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ