2Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  17/1/2020

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 2η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τρίτη, 21 Ιανουαρίου 2020 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1. Λήψη απόφασης για την ακύρωση μη εξοφλημένων χρηματικών ενταλμάτων πληρωμής.

2. Συμπλήρωση της αριθμ. 667/2019 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής  ως προς την κατάπτωση η μη της εγγυητικής συμμετοχής της εταιρείας ΝΟΥΛΗΣ Α.Ε. του διαγωνισμού για την "Προμήθεια αναλωσίμων υλικών για εκτυπωτές, φωτοαντιγραφικά και Φαξ του Δήμου Βόλου".

3. Υποβολή πρακτικού αποσφράγισης οικονομικών προσφορών και  ανάδειξης προσωρινού αναδόχου του συνοπτικού διαγωνισμού για την προμήθεια αδειών χρήσης και παροχή υπηρεσιών για το σύνολο των εργασιών που αφορούν «Διαδικτυακό (cloud) πληροφοριακό σύστημα για την ηλεκτρονική αγορά εισιτηρίων παρόδιας ελεγχόμενης στάθμευσης μέσω εφαρμογής έξυπνων κινητών τηλεφώνων (mobile app) και την διενέργεια ελέγχων και βεβαίωσης παραβάσεων με χρήση φορητών συσκευών».

4. Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του έργου «ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ «ΗΛΙΑΧΤΙΔΑ» ΣΤΗΝ ΆΛΛΗ ΜΕΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ Π.Δ. 99-2017.

5. Λήψη απόφασης έγκρισης Φακέλου Έργου, κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης συνοπτικού διαγωνισμού της μελέτης με τίτλο: ΜΟΥΣΕΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΩΝ ΕΚΘΕΣΙΑΚΩΝ ΧΩΡΩΝ ΤΟΥ ΜΟΥΣΕΙΟΥ ΤΗΣ ΑΡΓΟΥΣ.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

6. Λήψη  απόφασης  επί  του  θέματος  «Εξώδικος  συμβιβασμός  για  την  καταβολή  αποζημίωσης  λόγω  ρυμοτομικής  απαλλοτρίωσης  ιδιοκτησίας  Σκαμάγκα  στις  Νέες Παγασές  του  Δήμου  Βόλου».

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

7.  Παροχή εντολής στο Σ.τ.Ε. προς αντίκρουση της αριθ. Ε1269/2017 έφεσης & των προσθέτων λόγων της εταιρείας «ΓΙΑΜΑΚΟΥ-ΜΠΙΝΑΓΚΑΝΑ ΕΠΕ» κατά της υπ΄ αριθ. 115/2016 απόφασης του Διοικητικού Εφετείου Λάρισας.

ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

Τρίτη, 21 Ιανουάριος, 2020