2Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  12/1/2023

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 2η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ - σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 78 του Ν.4954/2022 «Λήψη αποφάσεων συλλογικών οργάνων Ο.Τ.Α. α’ βαθμού και διοικητικών συμβουλίων εποπτευόμενων νομικών τους προσώπων κατά το διάστημα ισχύος των μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 - την Δευτέρα, 16 Ιανουαρίου 2023 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α     ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

1.   Λήψη απόφασης για την  έγκριση προσλήψεων ειδικού ένστολου προσωπικού δημοτικής αστυνομίας έτους 2023.

2.   Λήψη Απόφασης για την Έγκριση Μετακίνησης του Γενικού Γραμματέα στην Αθήνα για συναντήσεις του στο Υπουργείο Δικαιοσύνης και στο Υπουργείο Υποδομών και Μεταφορών την Δευτέρα 16 /01/2023.

3.   Λήψη απόφασης για την ακύρωση μη εξοφλημένων χρηματικών ενταλμάτων πληρωμής.

4.   Λήψη απόφασης για την υποβολή Πρακτικού διενέργειας Ανοικτού Δημόσιου Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού για την υπηρεσία «Περισυλλογή, ημερήσια φιλοξενία –φροντίδα και  επανένταξη  αδέσποτων ζώων συντροφιάς   σκυλιών)  των  Δημοτικών Ενοτήτων  του  Δήμου  Βόλου,  διάρκειας δώδεκα μηνών», ενδεικτικού προϋπολογισμού  δαπάνης  124.496,00 συμπεριλαμβανομένου  ΦΠΑ».

5.   Λήψη απόφασης για την παράταση προθεσμίας της ανάθεσης εκμίσθωσης και οχημάτων για την κάλυψη των αναγκών της Δ/νσης τεχνικών υπηρεσιών του Δήμου Βόλου (Απόστολος Γιαννούκος).

6.   Λήψη απόφασης για την παράταση προθεσμίας της ανάθεσης εκμίσθωσης και οχημάτων για την κάλυψη των αναγκών της Δ/νσης τεχνικών υπηρεσιών του Δήμου Βόλου (Πηνελόπη Γιαννούκου).

7.   Λήψη απόφασης για την έγκριση παράτασης προθεσμίας περαίωσης έργου:«Κτιριακές παρεμβάσεις στον βρεφικό Σταθμό Γ’ Ν. ΙΩΝΙΑΣ για την εναρμόνιση του με το ΠΔ 99/2017».

8.   Λήψη απόφασης για την έγκριση παράτασης προθεσμίας  περαίωσης έργου:«Κτιριακές παρεμβάσεις στον βρεφικό Σταθμό Αγριάς για την εναρμόνιση του με το ΠΔ 99/2017».

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

9.   Λήψη απόφασης για την υποβολή Πρακτικού Γ’ φάσης του ανοιχτού δημόσιου διαγωνισμού μέσω ΕΣΗΔΗΣ για την Προμήθεια Φυτών (αριθμ. πρωτ. Διακήρυξης: 84602/07-11-2022).

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 16 Ιανουάριος, 2023