2Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 18/1/2018

Για συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 2η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 22 Ιανουαρίου 2018 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1 Λήψη απόφασης για την αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2018.
2 Λήψη απόφασης για την έγκριση δαπάνης και τη ψήφιση πιστώσεων πολυετών δαπανών.
3 Λήψη απόφασης σχετικά με την επιστροφή παραβόλου στην εταιρεία «ΟΔΟΣΗΜΑΝΣΗ Κ. ΧΡΟΝΗΣ Α.Β.Ε.Ε.» για την προδικαστική προσφυγή που κατέθεσε κατά της υπ’ αριθ. 592/2016 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής με την οποία εγκρίθηκε το από 19-12-2016 πρακτικό (Α΄ Φάση - Έλεγχος δικαιολογητικών και τεχνικών προσφορών) του ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού για «Προμήθεια αστικού εξοπλισμού και υλικών σήμανσης οδών του Δήμου Βόλου, διάρκειας ενός (1) έτους από την υπογραφή της σύμβασης, ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 123.962,80€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.
4 Υποβολή πρακτικού του ανοικτού διεθνούς ηλεκτρονικού διαγωνισμού για "Προμήθεια τροφίμων για τις ανάγκες της Διεύθυνσης Κοινωνικής Προστασίας Κ.Α.Π.Η. και Δημόσιας Υγείας (του Ξενώνα Κακοποιημένων Γυναικών, και του Κοινωνικού Παντοπωλείου), του Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π.-ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Και της ΚΕΚΠΑ-ΔΙΕΚ & προμήθεια φρέσκου γάλακτος δικαιούχων εργαζομένων του Δήμου Βόλου, Της Σχολικής Επιτροπής Α/βαθμιας Εκπαίδευσης & της Σχολικής Επιτροπής Β/ βαθμιας Εκπαίδευσης, του Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π.- ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Και της ΔΕΥΑΜΒ διάρκειας ενός (1) έτους, ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 524.717,60€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.
5 Υποβολή Πρακτικού κατακύρωσης συνοπτικού διαγωνισμού και ανάδειξης οριστικού αναδόχου για την " Περισυλλογή-φιλοξενία-φροντίδα αδέσποτων ζώων (σκυλιών) των Δημ. Ενοτ. Δήμου Βόλου, στο δημοτικό ενδιαίτημα στη θέση Μαραθάς, διάρκειας δώδεκα μηνών (από την υπογραφή της σύμβασης)»

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
6 Υποβολή Πρακτικού κατακύρωσης του συνοπτικού διαγωνισμού “ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΜΙΑΣ (1) ΚΥΛΙΝΔΡΙΚΗΣ ΧΛΟΟΚΟΠΤΙΚΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ” ενδεικτικού προϋπολογισμού 45.000,00€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 22 Ιανουάριος, 2018