30Η ΕΚΤΑΚΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 21/6/2016

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 30η ΕΚΤΑΚΤΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τετάρτη 22 Ιουνίου 2016 και ώρα 12:45 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Το κατεπείγον της συνεδρίασης σύμφωνα με το άρθρο 75 του Ν. 3852/2010 έγκειται στο γεγονός α) της διάθεσης πιστώσεων για την εύρυθμη λειτουργία των υπηρεσιών του Δήμου. β) λόγω του μικρού χρονικού διαστήματος για την έναρξη της εμποροπανήγυρης. γ) για την έναρξη λειτουργίας του καταστήματος ενόψει θερινής περιόδου. δ) για την νόμιμη κυκλοφορία των οχημάτων του Δήμου ( πληρωμή των παραβόλων ΚΤΕΟ). ε) για την σύντομη ολοκλήρωση της διαγωνιστικής διαδικασίας του έργου.

1. Έγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2016.
2. Εγκριση του αποτελέσματος της δημοπρασίας για τη εκμίσθωση χώρου που βρίσκεται στην περιοχή του Πανθεσσαλικού για την εγκατάσταση και λειτουργία Λούνα Πάρκ κατά την διάρκεια της εμποροπανήγυρης έτους 2016.
3. Έγκριση του αποτελέσματος της δημοπρασίας για την εκμίσθωση του δημοτικού καταστήματος στην Κάτω Πλατεία Αγίου Βλασίου της Δ.Ε. Αρτέμιδας.
4. Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του υπαλλήλου Δεβριάδη Αναστασίου προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2016.

5. Υποβολή πρακτικού διαγωνισμού για τη σύναψη σύμβασης για την κατασκευή, χρηματοδότηση και εκμετάλλευση (λειτουργία και συντήρηση) του έργου "Πολυόροφου κτιρίου στάθμευσης αυτοκινήτων στη διασταύρωση των οδών Δημητριάδος -Φιλελλήνων" με ενδεικτικό προϋπολογισμό 1.951.219,51€ χωρίς ΦΠΑ.

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΕΓΙΟΣ

Τετάρτη, 22 Ιούνιος, 2016