30Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 6/6/2019

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 30η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα,10 Ιουνίου 2019 και ώρα 14:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Λήψη απόφασης για την αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2019.
2. Υποβολή Α' Πρακτικού για αποσφράγιση – έλεγχο των ηλεκτρονικών (υπο)φακέλων με την ένδειξη “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ – ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ” και αποσφράγιση των φακέλων δικαιολογητικών σε έντυπη μορφή του ανοικτού διεθνούς ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την «Προμήθεια γεωργικών μηχανημάτων, παρελκόμενων, λοιπών μηχανημάτων κήπου και εργαλείων για τις ανάγκες της Δ/νσης Πρασίνου και της Δ/νσης Καθαριότητας και Ανακύκλωσης του Δήμου Βόλου.
3. Υποβολή 1ου πρακτικού διενέργειας συνοπτικού διαγωνισμού για την "Κτηνιατρική περίθαλψη αδέσποτων ζώων (σκυλιών) των Δημοτικών Ενοτήτων του Δήμου Βόλου" διάρκειας 12 μηνών, συνολικού ενδεικτικού προϋπολογισμού 39.990,00€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%.

4. Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου "Αποκατάσταση ζημιών δικτύων Δημοτικού Φωτισμού έτους 2019".
5. Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου "Αποκαταστάσεις ζημιών δικτύων Φωτεινής Σηματοδότησης έτους 2019".
6. Επανέγκριση των τεχνικών προδιαγραφών της μελέτης και επανακατάρτιση των όρων διακήρυξης του ανοικτού ηλεκτρονικού διεθνή διαγωνισμού (άνω των ορίων) με τίτλο: «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ -ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΧΑΡΩΝ», προϋπολογισμού 450.000,00 Ευρώ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%.
7. Έγκριση μελέτης με τίτλο  « Προμήθεια ιστών φωτισμού. »
8. Έγκριση μελέτης με τίτλο  « Προμήθεια καλωδίου. »

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
9.
Λήψη απόφασης σχετικά με τον «Εξωδικαστικό συμβιβασμό για την καταβολή αποζημίωσης στον κ. Καραγιάννη Τριαντάφυλλο του Κωνσταντίνου για ζημιές που υπέστη το με αριθμό κυκλοφορίας ΒΟΤ 1297 (μάρκας SUZUKI JIMNY), ιδιωτικής χρήσης αυτοκίνητό του».

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 10 Ιούνιος, 2019