30Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΒΟΛΟΣ 29/10/2015

Για συνεδρίαση Δημοτικού Συμβουλίου

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 30η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου την Δευτέρα, 2 Νοεμβρίου 2015 και ώρα 19:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ
1 Λήψη απόφασης για την έγκριση Σχεδίου του Τεχνικού Προγράμματος του Δήμου Βόλου για το έτος 2016.

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
2 Λήψη απόφασης για την τροποποίηση της υπ' αριθ.170/2015 κανονιστικής απόφασης Δημοτικού Συμβουλίου παραχώρησης χρήσης κοινόχρηστων χώρων εντός του ενιαίου Δήμου Βόλου.

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ
3 Λήψη απόφασης για την κατανομή και απόδοση επιχορήγησης λειτουργικών δαπανών Γ' δόσης έτους 2015 και αποζημίωση των εθελοντών σχολικών τροχονόμων για το Β' Εξάμηνο του 2015.
4 Λήψη απόφασης περί καθορισμού τελών καθαριότητας και ηλεκτροφωτισμού.
5 Λήψη απόφασης περί καθορισμού τελών χρήσης κοινοχρήστων χώρων.
6 Λήψη απόφασης περί καθορισμού τελών διαφήμισης.
7 Λήψη απόφασης περί καθορισμού δημοτικού φόρου ηλεκτροδοτούμενων χώρων για το έτος 2016.
8 Λήψη απόφασης περί καθορισμού δικαιώματος βοσκής.
9 Λήψη απόφασης καθορισμού τελών και δικαιωμάτων δημοτικών κοιμητηρίων για το έτος
10 Λήψη απόφασης περί καθορισμού του δικαιώματος επί εμπορίας ποσίμων ιαματικών ή μη υδάτων για το έτος 2016.
11 Διατήρηση σε ισχύ των αποφάσεων επιβολής φόρων και τελών των Δημοτικών Συμβουλίων των τέως Δήμων Πορταριάς, Νέας Αγχιάλου, Αισωνίας και Αγριάς.
12 Ανάκληση της υπ' αριθμ. 666/2015 απόφασης του Δημοτικού Συμβουλίου περί "Συμμετοχής των κληροδοτημάτων "Χρυσούλας Ζώγια" και "Απόστολου Αλεξ. Δράκου" στο πρόγραμμα "Στέγαση και Επανένταξη"".
13 Λήψη απόφασης περί συμμετοχής των κληροδοτημάτων "Χρυσούλας Ζώγια" και "Απόστολου Αλεξ. Δράκου" στο πρόγραμμα " Στέγαση και Επανένταξη".

Ο Πρόεδρος του
Δημοτικού Συμβουλίου