31Η ΕΚΤΑΚΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 5/8/2015

Για συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 31η ΕΚΤΑΚΤΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τετάρτη, 5 Αυγούστου 2015 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.
Το κατεπείγον της συνεδρίασης σύμφωνα με το άρθρο 75 του ν. 3852/2010 έγκειται στην αναγκαιότητα ρύθμισης υπηρεσιακών θεμάτων αναγκαίων για την εύρυθμη λειτουργία των υπηρεσιών.

1 Κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια ανοικτού διεθνούς επαναληπτικού ηλεκτρονικού διαγωνισμού 'Προμήθειας υγρών καυσίμων κίνησης και θέρμανσης του Δήμου Βόλου και των Νομικών Προσώπων του (Σχολική Επιτροπή Α΄Βαθμιας και Β' Βαθμιας Εκπαίδευσης, ΔΟΕΠΑΠ-ΔΗΠΕΘΕ, ΚΕΚΠΑ-ΔΙΕΚ και της ΔΕΥΑΜΒ) διάρκειας ενός (1) έτους από την υπογραφή της σύμβασης" ενδεικτικού προϋπολογισμού 1.321.764,78€ (με το ΦΠΑ και δικαιώματος προαίρεσης 10% για τα καύσιμα).
2 Κατάρτιση όρων διακήρυξης πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού για την "Προμήθεια ζωοτροφών για την σίτηση των αδέσποτων ζώων των Δημοτικών Ενοτήτων του Δήμου Βόλου" ενδεικτικού προϋπολογισμού 21.586,50€ (συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ 23%).
3 Υποβολή δικαιολογητικών συμμετοχής της Κ/Ξ Μαρία Αρβανιτοπούλου-Γεώργιος Σβερώνης του δημοσίου διαγωνισμού "Εργασίες συντήρησης των Σχολείων Δημοτικής Ενότητας Βόλου έτους 2015 ".
4 Υποβολή δικαιολογητικών συμμετοχής της Κ/Ξ Μαρία Αρβανιτοπούλου-Γεώργιος Σβερώνης του δημοσίου διαγωνισμού "Εργασίες συντήρησης των Σχολείων Δημοτικής Ενότητας Ν. Ιωνίας έτους 2015 ".
5 Υποβολή δικαιολογητικών συμμετοχής του ΕΔΕ Κων/νου Καραπάνου του δημοσίου διαγωνισμού "Αποκατάσταση ζημιών δικτύων φωτεινής σηματοδότησης έτους 2015 ".
6 Υποβολή δικαιολογητικών συμμετοχής του ΕΔΕ Κων/νου Καραπάνου του δημοσίου διαγωνισμού " Επέκταση φωτεινής σηματοδότησης έτους 2015 ".
7 Υποβολή πρακτικού πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού του έργου "Εργασίες συντήρησης των Σχολείων Δημοτικών Ενοτήτων πλην Βόλου και Ν. Ιωνίας".

Ο Αντιπρόεδρος της

ΠΑΤΣΙΑΝΤΑΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ