31Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ   2/5/2022

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 31η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ - σύμφωνα με την με αριθμό 643η εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών (ΑΔΑ: ΨΕ3846ΜΤΛ6-0Ρ5), με θέμα «Σύγκληση και λειτουργία των συλλογικών οργάνων των δήμων κατά το διάστημα εφαρμογής των μέτρων για την αντιμετώπιση της πανδημίας» - τη Δευτέρα, 16 Μαΐου 2022 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α       ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1. Λήψη απόφασης για την αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2022.

2. Παράταση προθεσμίας του έργου: «ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΥΚΛΙΚΟΥ ΚΟΜΒΟΥ ΣΤΗ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΤΩΝ ΟΔΩΝ ΠΟΛΥΜΕΡΗ, ΣΤΑΔΙΟΥ ΚΑΙ Ε.Ο. ΒΟΛΟΥ-ΑΓΡΙΑΣ ΓΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΒΟΛΟΥ».

3.  Έγκριση μελέτης με τίτλο  «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ Η/Μ ΥΛΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΤΡΙΒΑΝΙ ΤΗΣ “ΑΡΓΟΥΣ” ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ».

4.  Έγκριση μελέτης με τίτλο «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟΥ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ ΣΤΟ ΚΤΙΡΙΟ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΦΩΤΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ».

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

5.  Λήψη απόφασης για χορήγηση παράτασης της συμβατικής προθεσμίας της μελέτης με τίτλο: «Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής Κινητικότητας (ΣΒΑΚ) Δ. Βόλου» συνολικού συμβατικού προϋπολογισμού 94.843,42€ (συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α.)

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

6.  Παροχή εντολής και πληρεξουσιότητας για την απόκρουση της με αριθ. καταθ. Ε1326/2020 έφεσης ενώπιον του Γ΄ Τμήματος του ΣτΕ .

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 16 Μάιος, 2022