31Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ   25/5/2023

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 31η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ  την Δευτέρα, 29 Μαΐου 2023 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.  Λήψη απόφασης για την 9η αναμόρφωση προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2023.

2.  Επικύρωση του πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης και λήψη κατακυρωτικής απόφασης για την «Μίσθωση - Λειτουργία κινητών χημικών τουαλετών χωρίς αποχέτευση για τις ανάγκες των λαϊκών αγορών διάρκειας ενός έτους  & του Προγράμματος Γαλάζιες Σημαίες από 1-6 - 2023 έως 30-9-2023».

3.  Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση όρων διακήρυξης  για την διενέργεια ανοικτού διεθνούς ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την «Προμήθεια δύο (2) Μηχανημάτων Έργου και τριών (3) Φορτηγών του Δήμου Βόλου, Πρόγραμμα «ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ», ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 809.720,00€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

4.  Ανάκληση της υπ’ αρ. 339/2022 απόφασης Ο. Ε. και έκδοση νέας για άρση  ή  μη  αναγκαστικής απαλλοτρίωσης  ακινήτων στην περιοχή Αναύρου  μετά  την υπ’   αρ. 80/2012   Απόφαση του Τριμελούς Διοικητικού Πρωτοδικείου Βόλου.

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

5.  Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου «ΔΙΑΓΡΑΜΜΙΣΗ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΓΡΑΜΜΙΣΕΙΣ - ΠΙΛΟΤΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΝΕΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΕΤΟΥΣ 2023– ΚΕΝΤΡΙΚΟΥ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ Δ. Ε. ΒΟΛΟΥ».

6.  Συγκρότηση Επιτροπής Διαγωνισμού του έργου: «ΔΙΑΓΡΑΜΜΙΣΗ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΓΡΑΜΜΙΣΕΙΣ - ΠΙΛΟΤΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΝΕΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΕΤΟΥΣ 2023– ΚΕΝΤΡΙΚΟΥ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ Δ. Ε. ΒΟΛΟΥ».

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 29 Μάιος, 2023