33Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 20/6/2019

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 33η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 24 Ιουνίου 2019 και ώρα 14:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Λήψη απόφασης για την αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου  οικονομικού έτους 2019.

2. Υποβολή Πρακτικού Α΄  ΦΑΣΗΣ  (έλεγχος δικαιολογητικών συμμετοχής -τεχνικών προσφορών) του ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού προμήθειας με τίτλο: «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΗΜΙΦΟΡΤΗΓΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ».

3. Λήψη απόφασης σχετικά με την Κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση   έκτασης 500,00 τ.μ.  Στη θέση «ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ» της Δ.Ε.Μακρινίτσας  για την εγκατάσταση σταθμού βάσης κινητής τηλεφωνίας.

4. Λήψη απόφασης σχετικά με την «Κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση  έκτασης 100 τ.μ.  Στη θέση «Χάνια»  στην Τοπική Κοινότητα  Δράκειας Δ.Ε. Αγριάς, για την εγκατάσταση σταθμού βάσης κινητής τηλεφωνίας».

5. Λήψη απόφασης σχετικά με την «Κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση  έκτασης 500 τ.μ.  Στη θέση « Αηδονάκι» του οικισμού Χανίων στην Τοπική Κοινότητα  Δράκειας Δ.Ε. Αγριάς, για την εγκατάσταση σταθμού βάσης κινητής τηλεφωνίας».

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

6. Συμβιβαστικός τρόπος πληρωμής - εκτέλεσης της υπ΄ αριθμ. 22/2015 απόφασης του Μονομελούς Πρωτοδικείου Βόλου (ενάγοντες - δικαιούχοι πληρωμής 26 σχολικοί φύλακες). Παραίτηση του Δήμου από την ασκηθείσα αναίρεση κατά της υπ΄ αριθμ. 390/2018 απόφασης του Μονομελούς Εφετείου Λάρισας.

7. Συμβιβαστικός τρόπος πληρωμής - εκτέλεσης της υπ΄ αριθμ. 9/2017 απόφασης του Μονομελούς Πρωτοδικείου Βόλου (ενάγοντες - δικαιούχοι πληρωμής 6 σχολικοί φύλακες). Παραίτηση του Δήμου από την ασκηθείσα έφεση κατά της ως άνω απόφασης.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 24 Ιούνιος, 2019