34Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ, 1/7/2021

Σας προσκαλούμε στην 34η ΤΑΚΤΙΚΗ συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί δια περιφοράς την Δευτέρα, 5 Ιουλίου 2021 και ώρα έναρξης 13:00 και λήξης 13:15, με τα κάτωθι θέματα ημερήσιας διάταξης.

Η αποστολή της ψήφου σας θα πραγματοποιηθεί μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail: praktikadb@volos-city.gr), κατά το καθορισμένο διάστημα διεξαγωγής της συνεδρίασης, (σύμφωνα με την από 11-3-2020 ΠΡΑΞΗ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ (ΦΕΚ 55/α/11-3-2020), άρθρο 10 «Κατεπείγουσες διατάξεις για την λειτουργία των Δήμων και Περιφερειών κατά τη διάρκεια της λήψης μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19»), την με αριθμό 163/29-05-2020 (ΑΔΑ: Ψ3ΧΝ46ΜΤΛ6-ΑΨ7) εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών και την με αριθμό 426/13-11-2020 (ΑΔΑ: 6ΩΚΛ46ΜΤΛ6-ΥΔ4) εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.  Λήψη απόφασης για την  “Προέγκριση δαπανών τμήματος δημοσίων σχέσεων ”.

2.   Υποβολή πρακτικού διενέργειας συνοπτικού διαγωνισμού, για την «Κτηνιατρική περίθαλψη αδέσποτων ζώων (σκυλιών) του Δήμου Βόλου», διάρκειας δώδεκα μηνών, συνολικού ενδεικτικού προϋπολογισμού  45.136,00€  συμπεριλαμβανομένου  ΦΠΑ.

3.   Έγκριση πρακτικού δημοπρασίας της 30/6/2021 για την εκποίηση δέκα έξι (16) περίπου τόνων ανάμεικτων μετάλλων (σκληρό ντουραλουμίνιο κατά κύριο λόγο και σίδηρο).

4.   Έγκριση των όρων διακήρυξης του συνοπτικού διαγωνισμού υπηρεσίας με τίτλο : «Εργασίες χρωματισμού σχολικών κτιρίων Δ.Ε. Βόλου έτους 2021», προϋπολογισμού 74.000,00 €    συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%.

5.   Έγκριση των όρων διακήρυξης του συνοπτικού διαγωνισμού υπηρεσίας με τίτλο: «Εργασίες χρωματισμού σχολικών κτιρίων Δ.Ε. Ν. Ιωνίας  έτους 2021», προϋπολογισμού 74.000,00 €    συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%.

6.   Έγκριση των όρων διακήρυξης του συνοπτικού διαγωνισμού υπηρεσίας με τίτλο : «Εργασίες χρωματισμού σχολικών κτιρίων Δ.Ε. πλην Βόλου & Νέας Ιωνίας έτους 2021», προϋπολογισμού 74.000,00 €    συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%.

7.   Λήψη απόφασης για την αυτοδίκαιη έγκρισης Β2 σταδίου της μελέτης ΣΧΟΟΑΠ πρώην Δήμου Αρτέμιδος Νομού Μαγνησίας.

8.   Επεκτάσεις δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων (ΔΕΗ)» .

9.   Λήψη απόφασης για την έκδοση εντάλματος προπληρωμής της ΔΕΔΔΗΕ για την εκτέλεση έργου επέκτασης δικτύου φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων Δ.Ε.Η.».

10.  Έγκριση μελέτης με τίτλο : Προμήθεια και τοποθέτηση μεταλλικής περίφραξης στο 28ο Δημοτικό Σχολείο Βόλου.

11.  Έγκριση μελέτης με τίτλο  «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ & ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΣΤΟ 4ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΒΟΛΟΥ» .

12.   Έγκριση μελέτης με τίτλο  «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΑΝΤΛΙΑΣ  ΓΙΑ ΤΟ  ΣΥΝΤΡΙΒΑΝΙ ΤΗΣ  ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ» .

13.   Έγκριση παράτασης προθεσμίας περαίωσης έργου  «ΚΑΤΕΔΑΦΙΣΗ   ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ ΣΤΗΝ ΟΔΟ ΚΑΔΜΟΥ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ».

14.  Έγκριση παράτασης προθεσμίας περαίωσης έργου  «ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΧΑΡΩΝ Δ.Ε. ΒΟΛΟΥ».

15.  Έγκριση Πρωτοκόλλου Οριστικής Παραλαβής του έργου: «ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΡΟΜΩΝ Δ.Ε. ΒΟΛΟΥ Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2018».

16.  Συγκρότηση Επιτροπής Προσωρινής & Οριστικής  Παραλαβής του Έργου «ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΝΕΑΣ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΧΑΡΑΣ ΣΤΟ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΑΛΣΟΣ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ -‘ΕΛΙΚΟΔΡΟΜΙΟ».

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 5 Ιούλιος, 2021