35Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 5/7/2019

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 35η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τρίτη, 9 Ιουλίου 2019 και ώρα 14:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Έγκριση της αριθμ. 241/2019 απόφασης του Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π.-ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. αναφορικά με την απευθείας ανάθεση προμήθειας νωπού κρέατος και νωπού κοτότουλου για έξι (6) μήνες για  την σίτιση των παιδικών σταθμών του Δήμου  για το έτος 2019.

2. Υποβολή 4ου πρακτικού για την διενέργεια της γ' φάσης (αποσφράγιση φακέλων δικαιολογητικών κατακύρωσης) του ανοικτού διεθνούς ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την "Προμήθεια μηχανημάτων έργου και συνοδευτικού εξοπλισμού Δήμου Βόλου" (ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ).

3. Υποβολή 2ου πρακτικού (ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης) του  συνοπτικού διαγωνισμού για την "Κτηνιατρική περίθαλψη αδέσποτων ζώων (σκυλιών) των Δημοτικών Ενοτήτων του Δήμου Βόλου" διάρκειας 12 μηνών, συνολικού ενδεικτικού προϋπολογισμού 39.990,00€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%.

4. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια δημόσιου ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟΥ ΔΙΑΚΟΣΜΟΥ 2019».

5. Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του έργου " Διαμόρφωση Πλατείας στην περιοχή Προσφυγικών Αγριάς".

6. Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου για την υπηρεσία "Εκτέλεση ηλεκτρολογικών εργασιών".

7. Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του έργου " Διαμόρφωση Πλατείας στη Νέα Αγχίαλο (περιοχή Αλωνάκι)'.

8. Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου "Συντηρήσεις δρόμων Δ.Ε.  Βόλου-Ν. Ιωνίας έτους 2019".

9. Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου "Συντηρήσεις δρόμων Δ.Ε. πλήν Βόλου-Ν. Ιωνίας έτους 2019".

10. Υποβολή πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου "Αντικατάσταση Οδογέφυρας επι του χειμάρρου Ξηριά στο ύψος της Λαχαναγοράς".

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Τρίτη, 9 Ιούλιος, 2019