35Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ, 8/7/2021

Σας προσκαλούμε στην 35η ΤΑΚΤΙΚΗ συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί δια περιφοράς την Δευτέρα, 12 Ιουλίου 2021 και ώρα έναρξης 13:00 και λήξης 13:15, με τα κάτωθι θέματα ημερήσιας διάταξης.

Η αποστολή της ψήφου σας θα πραγματοποιηθεί μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail: praktikadb@volos-city.gr), κατά το καθορισμένο διάστημα διεξαγωγής της συνεδρίασης, (σύμφωνα με την από 11-3-2020 ΠΡΑΞΗ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ (ΦΕΚ 55/α/11-3-2020), άρθρο 10 «Κατεπείγουσες διατάξεις για την λειτουργία των Δήμων και Περιφερειών κατά τη διάρκεια της λήψης μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19»), την με αριθμό 163/29-05-2020 (ΑΔΑ: Ψ3ΧΝ46ΜΤΛ6-ΑΨ7) εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών και την με αριθμό 426/13-11-2020 (ΑΔΑ: 6ΩΚΛ46ΜΤΛ6-ΥΔ4) εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1     Λήψη απόφασης για απαλλαγή υπολόγου και έγκριση απόδοσης λογαριασμού (ΧΕΠ 1461/2021 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ).

2     Λήψη απόφασης για την πληρωμή προστίμου στο τοπικό ΕΦΚΑ του πρώην Δήμου Αισωνίας.

3     Λήψη απόφασης για την έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια συνοπτικού διαγωνισμού για την υπηρεσία  «Εργασίες αφής κανδηλιών και καθαριότητας μνημάτων στο Κοιμητήριο «Κούκος» της  Διεύθυνσης Κοιμητηρίων του Δήμου Βόλου», ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 32.475,60€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

4     Υποβολή Πρακτικών διενέργειας ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την «Προμήθεια Χριστουγεννιάτικου Διακόσμου 2021, ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 209.969,20€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%».

5     Έγκριση φακέλου Δημόσιας Σύμβασης Μελέτης, κατάρτιση όρων και σύνταξη διακήρυξης συνοπτικού διαγωνισμού της μελέτης με τίτλο: ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΔΑΣΟΥΣ Τ.Κ. ΑΓ. ΛΑΥΡΕΝΤΙΟΥ.

6     Συγκρότηση Επιτροπής Διαγωνισμού της μελέτης: ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΔΑΣΟΥΣ Τ.Κ. ΑΓ. ΛΑΥΡΕΝΤΙΟΥ.

7     Έγκριση φακέλου Δημόσιας Σύμβασης Μελέτης, κατάρτιση όρων και σύνταξη διακήρυξης συνοπτικού διαγωνισμού της μελέτης με τίτλο: ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΔΑΣΟΥΣ Τ.Κ. ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑΣ.

8     Συγκρότηση Επιτροπής Διαγωνισμού της μελέτης: ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΔΑΣΟΥΣ Τ.Κ. ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑΣ.

9     Συγκρότηση Επιτροπής Προσωρινής & Οριστικής Παραλαβής του Έργου «ΠΕΖΟΓΕΦΥΡΑ ΣΤΟΝ ΚΡΑΥΣΙΔΩΝΑ ΠΛΗΣΙΟΝ ΤΗΣ ΟΔΟΥ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ».

10    Συγκρότηση Επιτροπής  Προσωρινής & Οριστικής  Παραλαβής του Έργου: «ΜΕΤΑΣΤΕΓΑΣΗ  ΚΕΠ  ΑΓΡΙΑΣ».

11    Υποβολή Γνώμης Επιτροπής Διαγωνισμού επί αιτήματος ΒΑΡΑΚΗ ΙΩΑΝΝΗ γιατο έργο «ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ "ΠΡΟΚΟΠΕΙΟΣ" ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΔ 99/2017».

12    Παράταση προθεσμίας του έργου: «Κατασκευή κυκλικού κόμβου στη διασταύρωση των οδών Λαρίσης, Αθηνών, Λαμπράκη (υφιστάμενη γέφυρα) και Αλαμάνας, για κυκλοφοριακές παρεμβάσεις στο Δήμο Βόλου».

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

13    Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του έργου «ΔΙΑΓΡΑΜΜΙΣΗ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΛΟΙΠΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΕΝΟΤΗΤΩΝ Δ. ΒΟΛΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΓΡΑΜΜΙΣΕΙΣ – ΠΙΛΟΤΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΝΕΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΕΤΟΥΣ 2021» προϋπολογισμού 60.000,00 € συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 12 Ιούλιος, 2021