36Η ΕΚΤΑΚΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 13/6/2018

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 36η ΕΚΤΑΚΤΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τετάρτη, 13 Ιουνίου 2018 και ώρα 12:30 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Το κατεπείγον της συνεδρίασης σύμφωνα με τις διτάξεις του άρθρου 75 του Ν. 3852/2010 έγκειται στο γεγονός α) της εύρυθμης λειτουργίας των υπηρεσιών του Δήμου και β) της έναρξης λειτουργίας του τσίρκο (χωρίς ζώα) σε σύντομο χρονικό διάστημα.

1. Λήψη απόφασης για την έγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2018.
2. Λήψη απόφασης για την εκμίσθωση χώρου στο Πεδίο του Άρεως για εγκατάσταση τσίρκο  (χωρίς ζώα).
3. Λήψη απόφασης σχετικά με την «Έγκριση του αποτελέσματος των δημοπρασιών για την εκμίσθωση δημοτικής έκτασης που βρίσκεται στη θέση «Καρασμαήλ» της κτηματικής περιφέρειας της Τ.Κ. Αϊδινίου της Δημοτικής Κοινότητας Νέας Αγχιάλου».
4. Λήψη απόφασης σχετικά με την «Έγκριση του αποτελέσματος των δημοπρασιών για την εκμίσθωση δημοτικής έκτασης που βρίσκεται στη θέση «Νταλούκα» της κτηματικής περιφέρειας της Δημοτικής Κοινότητας Νέας Αγχιάλου».

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Τετάρτη, 13 Ιούνιος, 2018