36Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  16/6/2023

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 36η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής, η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ, την Τρίτη, 20 Ιουνίου 2023 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α       ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.   Λήψη απόφασης για την «Προέγκριση δαπανών τμήματος δημοσίων σχέσεων».

2.   Απόδοση μισθών υπερημερίας από δικαστική απόφαση σε κληρονόμους του Τσιακούμη Απόστολου.

3.   Υποβολή πρακτικού Α' και Β' Φάσης του ανοικτού διεθνούς ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την «Προμήθεια έτοιμων γευμάτων για τη σίτιση απόρων, του Ξενώνα Φιλοξενίας Γυναικών Θυμάτων Βίας Δήμου Βόλου, των Στεγών Υποστηριζόμενης Διαβίωσης (ΣΥΔ) Δήμου Βόλου της Διεύθυνσης Κοινωνικής Προστασίας, ΚΑΠΗ και Δημόσιας Υγείας και των μαθητών του Μουσικού Σχολείου Βόλου, διάρκειας ενός (1) έτους», ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 580.551,06€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

4.   Λήψη απόφασης σχετικά με την «Έγκριση του αποτελέσματος της δημοπρασίας για την παραχώρηση με αντάλλαγμα του δικαιώματος απλής χρήσης αιγιαλού για τοποθέτηση θαλάσσιων μέσων αναψυχής στην Νέες Παγασές Βόλου».

5.   Κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση του πολυώροφου κτιρίου στάθμευσης αυτοκινήτων επί των οδών Ερμού-Φιλελλήνων-Δημητριάδος στο Βόλο (σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 192  παρ. 1 του Ν.3463/2006, όπως τροποποιήθηκε με το άρθρο 196 του Ν. 4555/2018).

6.   Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση όρων διακήρυξης για τη διενέργεια ανοικτού διεθνούς ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την «Προμήθεια τροφίμων για τις ανάγκες της Διεύθυνσης Κοινωνικής Προστασίας, ΚΑΠΗ και Δημόσιας Υγείας του ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ (του Κοινωνικού Παντοπωλείου), του Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π. – ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. και  της Κ.Ε.Κ.Π.Α. – Δ.Ι.Ε.Κ. και προμήθεια φρέσκου γάλακτος δικαιούχων εργαζομένων του ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ, του Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π. – ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ., της Κ.Ε.Κ.Π.Α. – Δ.Ι.Ε.Κ. και της Δ.Ε.Υ.Α.Μ. ΒΟΛΟΥ, διάρκειας δύο (2) ετών, ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 1.494.701,52€ με Φ.Π.Α.».

7.   Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια ανοιχτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού, για την «Προμήθεια λοιπού πάγιου εξοπλισμού του καταφυγίου αδέσποτων ζώων συντροφιάς Δήμου Βόλου», Πρόγραμμα «ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ», συνολικού ενδεικτικού προϋπολογισμού 47.883,62 συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α.

8.   Υποβολή πρακτικών Ι και ΙΙ ηλεκτρονικής αποσφράγισης, ελέγχου και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού για την «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΦΩΤΙΣΤΙΚΩΝ LED ΣΤΙΣ Δ.Ε. ΝΕΑΣ ΑΓΧΙΑΛΟΥ ΚΑΙ ΑΓΡΙΑΣ».

9.   Επεκτάσεις δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων (ΔΕΗ)».

10.  Λήψη απόφασης για την έκδοση εντάλματος προπληρωμής της ΔΕΔΔΗΕ για την εκτέλεση έργου επέκτασης δικτύου φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων Δ.Ε.Η.».

11.  Επεκτάσεις δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων (ΔΕΗ)»

12.  Λήψη απόφασης για την έκδοση εντάλματος προπληρωμής της ΔΕΔΔΗΕ για την εκτέλεση έργου επέκτασης δικτύου φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων Δ.Ε.Η.».

13.  Έγκριση μελέτης με τίτλο  «Εκτέλεση ηλεκτρολογικών εργασιών».

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

14.  Λήψη απόφασης σχετικά με τον «Εξώδικο συμβιβασμό περί καταβολής αποζημίωσης για υλικές ζημιές στο υπ’ αριθμ. ΒΟΙ 1947, μάρκας ΤΟΥΟΤΑ αυτοκίνητο  της εταιρείας ΚΩΣΤΑΡΑ ΖΗΣΗ και ΣΙΑ ΟΕ κατά τη διενέργεια εργασιών κοπής χόρτων από συνεργείο του Τμήματος  Πρασίνου Ν. Ιωνίας».

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Τρίτη, 20 Ιούνιος, 2023