36Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 4/9/2015

Για συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 36η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τετάρτη, 9 Σεπτεμβρίου 2015 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.
1 Λήψη απόφασης για την έγκριση σχεδίων οικονομικού προϋπολογισμού και τεχνικού προγράμματος του Δήμου για το έτος 2016.
2 Λήψη απόφασης για την ανατροπή ανάληψης υποχρέωσης οικονομικού έτους 2015.
3 Λήψη απόφασης για την αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2015.
4 Λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2015.
5 Απόδοση & απαλλαγή λογαριασμού από την υπόλογο εντάλματος προπληρωμής της υπαλλήλου Στυλίδου Κίτσα.
6 Έγκριση πρακτικού πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού για την "Προμήθεια Ζωοτροφών για την σίτιση αδέσποτων ζώων των Δημοτικών Ενοτήτων του Δήμου Βόλου"
7 Έγκριση πρακτικών της δημοπρασίας για την εκμίσθωση δύο (2) δημοτικών αγροτικών ακινήτων στη θέση "Καραμπάσι" στη Δ.Κ. Νέας Αγχιάλου.
8 Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση της μέλετης και την κατάρτιση των όρων διακήρυξης για την διενέργεια πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού με κριτήριο κατακύρωσης την τεχνοοικονομικά συμφερότερη προσφορά για τις υπηρεσίες εξειδικευμένου συμβούλου στην κατάρτιση ολοκληρωμένου προγράμματος προσέλκυσης επενδύσεων σε τοπικό επίπεδο και στην εφαρμογή ολοκληρωμένου σχεδίου διαχείρισης της ακίνητης περιουσίας του Δήμου Βόλου.
9 Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού για την "Προμήθεια ενός(1) καινούργιου πετρελαιοκίνητου ημιφορτηγού αυτοκινήτου με ανατροπή, ανοικτού τύπου, ωφέλιμου φορτίου 1,5 τόνων της Δ/νσης Κοιμητηρίων του Δήμου Βόλου" ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 35.000,00€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
10 Δυνατότητα άρσης της εμπλοκής της φορολογικής ενημερότητας του κ. Χρήστου Τριανταφυλλόπουλου και παύσης των καταδιωκτικών μέτρων εναντίον του μέχρι την τελεσιδικία της υποθέσεως του.

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΕΓΙΟΣ

Τετάρτη, 9 Σεπτέμβριος, 2015