36Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 12/7/2019

Αρ. Πρωτ. :  58741

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 36η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τρίτη, 16 Ιουλίου 2019 και ώρα 14:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α    ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1. Λήψη απόφασης για την αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2019.
2. Υποβολή πρακτικού κατακύρωσης του ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την «Ασφάλιση οχημάτων, μηχανημάτων και μοτοποδηλάτων του Δήμου Βόλου για διετία 2019 – 2021, ενδεικτικού προϋπολογισμού συνολικού ποσού εκατόν είκοσι χιλιάδων ( 120.000,00) ΕΥΡΩ».
3. Λήψη απόφασης σχετικά με την "Κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση του ξενώνα "Αχιλλέας" που βρίσκεται στην Πλατεία Μακρινίτσας (σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 192 παρ.3 του Ν/3463/2006, όπως τροποποιήθηκε με το άρθρο 196 παρ.3 του Ν.4555/2018)".
4. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση των πρακτικών της δημοπρασίας εκμίσθωσης επαγγελματικής στέγης εμβαδού 108,00 τ.μ. επί της οδού Ροζού 6 και Δημητριάδος στον Α΄ όροφο του κληροδοτήματος «Θεόδωρου Παπαγεωργίου» Δημοτικής Ενότητας Ιωλκού.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
5. Έγκριση της απόφασης του ∆ιοικητικού Συμβουλίου του Ν.Π.Δ.Δ. Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π- ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ του ∆ήμου Βόλου, σχετικά µε την παραχώρηση ενός Τρακτέρ και του παρελκόµενου εξοπλισμού ιδιοκτησίας του Νομικού Προσώπου στη Διεύθυνση Πρασίνου του Δήμου Βόλου.
6.  Υποβολή 2ου Πρακτικού για αποσφράγιση και αξιολόγηση των ηλεκτρονικών (υπο)φακέλων ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ του ανοικτού διεθνούς ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την «Προμήθεια γεωργικών μηχανημάτων, παρελκόμενων, λοιπών μηχανημάτων κήπου και εργαλείων για τις ανάγκες της Δ/νσης Πρασίνου και της Δ/νσης Καθαριότητας και Ανακύκλωσης του Δήμου Βόλου».

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Τρίτη, 16 Ιούλιος, 2019