37Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 14/6/2018

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 37η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 18 Ιουνίου 2018 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1. Λήψη απόφασης για την έγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2018.
2. Λήψη απόφασης για την ανατροπή ανάληψης υποχρέωσης.
3. Λήψη απόφασης σχετικά με την ανάκληση της υπ΄ αριθμ. 164/2018 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής.
4. Έγκριση πρακτικών δημοπρασίας της 31/5/2018 για την εκποίηση χρησιμοποιημένων λιπαντικών ελαίων.
5. Έγκριση πρακτικού δημοπρασίας της 11/6/2018 για την εκποίηση 100 εγκαταλελειμμένων οχημάτων.
6. Υποβολή πρακτικού του ανοιχτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού για "Προμήθεια κάδων μηχανικής αποκομιδής απορριμμάτων, τριπλών κάδων αποκομιδής ανακυκλώσιμων υλικών και καλαθιών απορριμμάτων του Δήμου Βόλου, ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 101.866,00€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ".
7. Λήψη απόφασης σχετικά με την "Έγκριση του αποτελέσματος των δημοπρασιών για την εκμίσθωση έκτασης 10 τ.μ. στη θέση "Πυργάκι" του οικισμού Χανίων της Τοπικής  Κοινότητας Δράκειας, Δ.Ε. Αγριάς, για την εγκατάσταση κεραιοσυστήματος για τη λειτουργία ραδιοφωνικού σταθμού".
8. Λήψη απόφασης σχετικά με την "Έγκριση του αποτελέσματος των δημοπρασιών για την εκμίσθωση δημοτικού ακινήτου - αποθήκης επί της οδού Αλμυρού 12Α στο Βόλο.
9. Λήψη απόφασης για την ανάληψη πολυετούς υποχρέωσης για την ανάθεση με τίτλο : «Εργασίες επιθεώρησης, συντήρησης ρύθμισης, μέτρησης καυσαερίων & επισκευής καυστήρων στα σχολικά και Δημοτικά κτίρια για τα έτη 2018-19»

10. Υποβολή πρακτικού Α΄ Φάσης ανοιχτού διαγωνισμού (κάτω των ορίων) μέσω του ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΥΜΒΑΣΕΩΝ (Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ), για την υπηρεσία με τίτλο "ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΟΥ ΦΩΤΙΣΜΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ "
11. Λήψη απόφασης έγκρισης μελέτης με τίτλο "Εργασίες επισκευής και συντήρησης σε  δημοτικό κτίριο στο Δ.Δ. Σέσκλο, του Δήμου Βόλου".

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
12. Έγκριση πρακτικού αποσφράγισης φεκέλων οικονομικών προσφορών και ανάδειξης προσωρινού αναδόχου του συνοπτικού διαγωνισμού "Καθαρισμός περιαστικών δασών και περιαστικού πρασίνου της Δημοτικής Κοινότητας Βόλου" προϋπολογισμού 24.800,00€  συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ 24%.

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
13. Λήψη απόφασης για "παρέκταση αρμοδιότητας" μετά από αίτημα εξήντα έξι (66) άλλοτε συμβασιούχων του Δήμου Βόλου.
14. Λήψη απόφασης για παράσταση πολιτικής αγωγής σε βάρος Δημοτικού υπαλλήλου στο  Τριμελές Εφετείο Κακουργημάτων Λάρισας.

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
15. Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου της μελέτης με τίτλο "Κυκλοφοριακή μελέτη υλοποίησης της διαμόρφωσης των οδών Ζάχου και  Καραμπατζάκη ως οδών ήπιας κυκλοφορίας".
16. Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών για την διενέργεια ανοικτού διεθνούς ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την «Προμήθεια και εγκατάσταση συστήματος αυτόματης διάθεσης ποδηλάτων»,ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 350.000,00 €

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 18 Ιούνιος, 2018