3Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 1/2/2019

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 3η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τρίτη, 5 Φεβρουαρίου 2019 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1. Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης Μουσικής (ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΒΛΑΧΟΣ).
2. Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης Μουσικής-αφαίρεση άδειας παράτασης ωραρίου χρήσης αυτής (ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ).
3. Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης Μουσικής-αφαίρεση άδειας παράτασης ωραρίου χρήσης αυτής (ΚΑΤΣΑΡΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ).

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
4. Λήψη απόφασης για την έγκριση αποζημίωσης από την κυρωμένη 2/99 Πράξη Εφαρμογής του Ν.Α. τομέα του σχεδίου πόλης Αγριάς της Δ.Ε. Αγριάς του Δήμου Βόλου για την συνιδιοκτησία Καραγιάννη Αντωνίου του Σάββα (κληρονόμου Καραγιάννη Σάββα).
5. Λήψη απόφασης για την έγκριση αποζημίωσης από την κυρωμένη 2/99 Πράξη Εφαρμογής του Ν.Α. τομέα του σχεδίου πόλης Αγριάς της Δ.Ε. Αγριάς του Δήμου Βόλου για την συνιδιοκτησία Καραγιάννη Παναγιώτη του Σάββα (κληρονόμου Καραγιάννη Σάββα).
6. Λήψη απόφασης για την έγκριση αποζημίωσης από την κυρωμένη 2/99 Πράξη Εφαρμογής του Ν.Α. τομέα του σχεδίου πόλης Αγριάς της Δ.Ε. Αγριάς του Δήμου Βόλου για την συνιδιοκτησία Καραγιάννη Αικατερίνης-Ειρήνης του Σάββα (κληρονόμου Καραγιάννη Σάββα).
7. Λήψη απόφασης για την έγκριση αποζημίωσης από την κυρωμένη 2/99 Πράξη Εφαρμογής του Ν.Α. τομέα του σχεδίου πόλης Αγριάς της Δ.Ε. Αγριάς του Δήμου Βόλου για την συνιδιοκτησία Καραγιάννη Κρυσταλλίας, χήρας Σάββα (κληρονόμου Καραγιάννη Σάββα).
8. Λήψη απόφασης για την έγκριση αποζημίωσης από την κυρωμένη 2/99 Πράξη Εφαρμογής του Ν.Α. τομέα του σχεδίου πόλης Αγριάς της Δ.Ε. Αγριάς του Δήμου Βόλου για την ιδιοκτησία Σταμάτη Προκόπη του Κων/νου (κληρονόμου Σταμάτη Κων/νου).
9. Λήψη απόφασης για την έγκριση αποζημίωσης επικειμένων και συμψηφισμού με τις οφειλές του οικοπέδου ιδιοκτησίας Τσάμη Βασιλικής του Δημ., με κ.α. 201719 στο Ο.Τ.206 της υπ' αριθ.5/07 Πράξης Εφαρμογής περιοχής "Δυτικά της οδού Αμιρά" της Δ.Ε. Νέας Αγχιάλου του Δήμου Βόλου.
10. Λήψη απόφασης για την έγκριση αποζημίωσης επικειμένων και συμψηφισμού με τις οφειλές του οικοπέδου ιδιοκτησίας Γκινίδη Κωνσταντίνου του Ιωαν., με κ.α. 201717 στο Ο.Τ.206 της υπ' αριθ.5/07 Πράξης Εφαρμογής περιοχής "Δυτικά της οδού Αμιρά" της Δ.Ε. Νέας Αγχιάλου του Δήμου Βόλου.
11. Λήψη απόφασης για την έγκριση αποζημίωσης επικειμένων λόγω ρυμοτόμησης της ιδιοκτησίας με κ.α. 010865 στο Ο.Τ.Γ383, στην περιοχή Αγίου Σπυρίδωνα, της Δ.Ε. Νέας Ιωνίας, εντός της 1/89 Πράξης Εφαρμογής.
12. Κρίση ένστασης κατά της υπ' αριθ.740/2016 απόφασης Δημοτικού Συμβουλίου η οποία αφορά στην τροποποίηση του ρυμοτομικού σχεδίου πόλης στα Ο.Τ. 882α και 882β, της συνοικίας Νέας Δημητριάδας του Ενιαίου Δήμου Βόλου.
13. Λήψη απόφασης για την προσκύρωση οικοπεδικής έκτασης, εμβαδού 9,02 τ.μ., στην ιδιοκτησία Νικολάου Μπουκουβάλα, που βρίσκεται στο σχέδιο πόλης της Αγριάς του Δήμου Βόλου.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΜΠΑΤΖΙΑΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ