3Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 12/2/2016

Για συνεδρίαση Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 3η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Τρίτη, 16 Φεβρουαρίου 2016 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μοσικών Οργάνων καταστήματος (ΠΙΠΟΣ & ΣΙΑ Ο.Ε.).
2 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων καταστήματος (ΓΙΟΥΛΑΣ ΛΑΖΑΡΟΣ & ΣΙΑ Ο.Ε.)-από αναβολή υπ' αριθ.7/2016 απόφαση-.
3 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΓΙΟΥΛΑΣ ΛΑΖΑΡΟΣ & ΣΙΑ Ο.Ε.) - από αναβολή υπ' αριθ.11/2016 απόφαση-.
4 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΑΔΑΜΑΣΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ & ΣΙΑ Ε.Ε.) -από αναβολή υπ' αριθ.14/2016 απόφαση-.
5 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΣΙΔΕΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ) -από αναβολή υπ' αριθ.15/2016 απόφαση-.
6 Λήψη απόφασης για τη διατήρηση ή απομάκρυνση κενωθέντων περιπτέρων που βρίσκονται στη Δ.Ε. Βόλου: α) στη συμβολή των οδών Ν. Πλαστήρα με Φιλ. Ιωάννου και β) επί της οδού Γ. Δήμου πλησίον της οδού Κύπρου.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
7 Λήψη απόφασης για την κοπή Φοίνικα επί της οδού Ι. Πρίγκου 1 με Κ. Παλαμά, κατόπιν αίτησης κ. Γαϊτανίδη Ντάνου.
8 Λήψη απόφασης για την κοπή δέντρων (κυπαρίσσια) εντός του οδοστρώματος στις οδούς: α) Κασσαβέτη και β) Καρόλου Κουν.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
9 Λήψη απόφασης για την προέγκριση ίδρυσης καταστήματος που βρίσκεται στον οικισμό Αγίου Λαυρεντίου της Δ.Ε. Αρτέμιδας.
10 Τροποποίηση σχεδίου πόλης στο Ο.Τ.1352 των Βορείων Συνοικιών (Χιλιαδού) της Δ.Ε. Βόλου του Δήμου Βόλου μετά από την υπ' αρ.3687/2012 απόφαση του Συμβουλίου της Επικρατείας (ΣτΕ).
11 Γνωμοδότηση για την έγκριση εγκατάστασης δομικών κατασκευών σταθμού κινητής τηλεφωνίας της εταιρείας COSMOTE ΚΙΝΗΤΕΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ Α.Ε. στη θέση «Μάιρα Βράχος», στο Διμήνι Δήμου Βόλου, κατόπιν της θετικής γνωμοδότησης του Συμβουλίου Τοπικής Κοινότητας Διμηνίου».

Δ/ΝΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ
12 Έκφραση γνώμης επί της Μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων (Μ.Π.Ε.) για τη λειτουργία της υφιστάμενης σιδηροδρομικής γραμμής Βόλου-Μηλεών Νομού Μαγνησίας.

Η Πρόεδρος της
Επιτροπής Ποιότητας Ζωής