3Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  13/1/2022

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 3η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ- σύμφωνα με την με αριθμό 643η εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών (ΑΔΑ: ΨΕ3846ΜΤΛ6-0Ρ5), με θέμα «Σύγκληση και λειτουργία των συλλογικών οργάνων των δήμων κατά το διάστημα εφαρμογής των μέτρων για την αντιμετώπιση της πανδημίας»,   την Δευτέρα, 17 Ιανουαρίου 2022 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1     Λήψη απόφασης για την Εκλογή Αντιπροέδρου της  Οικονομικής Επιτροπής.

2     Λήψη απόφασης για την έγκριση μετακίνησης  του Γενικού Γραμματέα του Δήμου Βόλου στην  Αθήνα.

3     Λήψη απόφασης για την Ακύρωση μη εξοφλημένων Χρηματικών Ενταλμάτων Πληρωμής.

4     Αποτύπωση των μη νόμιμων και μη κανονικών δαπανών στο Δημόσιο Λογιστικό (Μητρώο Δεσμεύσεων) και στη Γενική Λογιστική του Δήμου Βόλου.

5     Έγκριση πρακτικού δημοπρασίας της 29/12/2021 για την εκποίηση τριακοσίων 300 εγκαταλελειμμένων οχημάτων.

6     Υποβολή πρακτικού κατακύρωσης του ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την «Προμήθεια αλατιού αποχιονισμού για τα έτη 2021-2023, ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 58.884,30 € συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.».

7     Παράταση της σύμβασης συνεργασίας για τη συλλογή και μεταφορά χρησιμοποιημένων αποβλήτων ηλεκτρικών στηλών(ης) και συσσωρευτών.

8     Λήψη απόφασης περί αδυναμίας αποζημίωσης απαλλοτρίωσης και συμμόρφωσης με την υπ’ αριθμ. 71/2007 απόφαση του Τριμελούς Διοικητικού Πρωτοδικείου Βόλου, ιδιοκτησίας Ερρινάκη.

9     Λήψη απόφασης περί αδυναμίας αποζημίωσης απαλλοτρίωσης και συμμόρφωσης με την υπ’ αριθμ. Α1126/2019 απόφαση του Τριμελούς Διοικητικού Πρωτοδικείου Βόλου, ιδιοκτησίας Πατάρλα.

10    Λήψη απόφασης περί αδυναμίας αποζημίωσης καταβολής της προσήκουσας αποζημίωσης για το Ο.Τ. που περικλείεται από τις οδούς Πρωτεσιλάου - Σιμοπούλου-Λιακοπούλου- Καρδαμάτη στη Δ.Ε. Νέας Αγχιάλου, ιδιοκτησίας Καμπούρη.

11    Λήψη απόφασης περί αδυναμίας αποζημίωσης καταβολής της προσήκουσας αποζημίωσης για το Ο.Τ. που περικλείεται από τις οδούς Πρωτεσιλάου - Σιμοπούλου-Λιακοπούλου- Καρδαμάτη στη Δ.Ε. Νέας Αγχιάλου, ιδιοκτησίας Μπασδέκη.

12   Λήψη απόφασης Συγκρότησης Ομάδας Εργασίας για την αντιμετώπιση ειδικών θεμάτων που αφορούν τις ασυνήθιστα χαμηλές προσφορές στη διαδικασία σύναψης σύμβασης έργων έτους 2022.

13    Συγκρότηση Επιτροπής Διαγωνισμού Έργων της Διεύθυνσης Τεχνικών Υπηρεσιών έτους 2022.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

14    Λήψη απόφασης σχετικά με τον  Εξώδικο συμβιβασμό επί αιτήματος του κ. Ευάγγελου Βαϊσμένου περί καταβολής αποζημίωσης για υλικές ζημιές που υπέστη το Ι.Χ. αυτοκίνητό του, μάρκας HONDA με αρ. κυκλοφορίας ΒΟΧ 5533.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 17 Ιανουάριος, 2022