41Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 6/7/2018

Για συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 41η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τετάρτη, 11 Ιουλίου 2018 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1 Λήψη απόφασης για την έγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2018.
2 Λήψη απόφασης για την αναμόρφωση του προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2018.
3 Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση των δαπανών και των δικαιολογητικών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή της Προέδρου της Τ.Κ. Άνω Βόλου κ. Άγα Σωτηρίας και λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2018.
4 Υποβολή Πρακτικού κατακύρωσης του δημόσιου μειοδοτικού διαγωνισμού για την Προμήθεια ειδών ατομικής προστασίας του Προσωπικού του Δήμου Βόλου (Δ/νση Τεχνικών Υπηρεσιών, Δ/νση Καθαριότητας, Δ/νση Πρασίνου, Δ/νση Κοιμητηρίων, Δ/νση Βιώσιμης Κινητικότητας και Δ/νση Διοικητικών Υπηρεσιών), ενδεικιτκού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης εκατόν ογδόντα πέντε χιλιάδων διακοσίων ογδόντα πέντε ευρώ και εβδομήντα έξι λεπτών, (185.285,76€) συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%.
5 Υποβολή Πρακτικού αποσφράγισης οικονομικών προσφορών του Ανοικτού Δημόσιου Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού για την "Προμήθεια κάδων μηχανικής αποκομιδής απορριμμάτων, τριπλών κάδων αποκομιδής ανακυκλώσιμων υλικών και καλαθιών απορριμμάτων του Δήμου Βόλου, ενδεικτικού προϋπολογισμού δαπάνης 101.866,00€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α." και ανάδειξη προσωρινών αναδόχων.
6 Έγκριση μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια συνοπτικού διαγωνισμού για την «Προμήθεια και τοποθέτηση πλαισίων-πληροφοριακών πινακίδων για τουριστικούς χάρτες και τουριστικές πληροφορίες στις Δημοτικές Ενότητες του Δήμου Βόλου», συνολικού ενδεικτικού προϋπολογισμού 31.198,40€ (τριάντα ένα χιλιάδων εκατόν ενενήντα οκτώ ευρώ και σαράντα λεπτών) συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ
7 Λήψη απόφασης σχετικά με τον διορισμό δικηγόρου για κατάθεση έφεσης για λογαριασμό του Κληροδοτήματος Ιωάννου Χατζηϊωάνου ή Χατζάκου".

8 Υποβολή Πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του έργου: "ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΣΥΝΟΙΚΙΑΣ ΧΙΛΙΑΔΟΥΣ".
9 Υποβολή Πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου: "ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ Δ.Ε. ΒΟΛΟΥ & Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2018".
10 Υποβολή Πρακτικού ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου: "ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ Δ.Ε. ΠΛΗΝ ΒΟΛΟΥ & Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2018".
11 Υποβολή πρακτικού αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του διαγωνισμού του έργου: "ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΖΗΜΙΩΝ ΔΙΚΤΥΩΝ ΦΩΤΕΙΝΗΣ ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗΣ ΕΤΟΥΣ 2018".
12 Επαναπροκήρυξη του ηλεκτρονικού διαγωνισμού (κάτω των ορίων) με τίτλο «ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΟΥ ΦΩΤΙΣΜΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ ΕΤΟΥΣ 2018» προϋπολογισμού 100.000,00 ευρώ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
13 Υποβολή Πρακτικού αποσφράγισης ηλεκτρονικών (υπο)φακέλων με την ένδειξη "Δικαιολογητικά συμμετοχής-Τεχνική προσφορά" και αποσφράγισης φακέλων προσφοράς σε έντυπη μορφή του Ανοικτού Δημόσιου Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού για την "Προμήθεια Φυτών Δήμου Βόλου".

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Τετάρτη, 11 Ιούλιος, 2018