41Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  20/8/2020

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 41η ΤΑΚΤΙΚΗ συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί, δια ζώσης, κεκλεισμένων των θυρών, σύμφωνα με το άρθρο 10 της από 11-3-2020 ΠΡΑΞΗΣ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ (ΦΕΚ 55/α/11-3-2020) και την με αριθμό 163/29-05-2020 (ΑΔΑ: Ψ3ΧΝ46ΜΤΛ6-ΑΨ7) εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών, την Δευτέρα, 24 Αυγούστου 2020 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

1.   Λήψη απόφασης για την αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2020.

2.   Λήψη απόφασης για την διαγραφή οφειλών βάσει του άρθρου 174 του N.3463/2006.

3.   Λήψη απόφασης για την διαγραφή οφειλών βάσει του άρθρου 174 του N.3463/2006(Δ.Ε. Ιωλκού).

4.   Λήψη απόφασης για την εν μέρει διαγραφή βεβαιωμένων οφειλών οφειλέτη Σαμαρά Δήμητρα του Αντωνίου (ΑΦΜ 038859393).

5.   Λήψη απόφασης για την εν μέρει διαγραφή βεβαιωμένων οφειλών οφειλέτη  Πούλιου Παναγιώτη του Λάμπρου (ΑΦΜ 134185197).

6.   Λήψη απόφασης  για την διαγραφή οφειλών γής σε χρήμα λόγω εφάπαξ καταβολής συνολικής οφειλής.

7.  Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του δημόσιου συνοπτικού διαγωνισμού για την προμήθεια με τίτλο «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ – ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΧΑΡΑΣ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΤΟ Ο.Τ. ΚΧ115 ΣΤΗΝ ΑΓΡΙΑ ΒΟΛΟΥ» προϋπολογισμού 46.010,00€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%.

8.  Έγκριση μελέτης με τίτλο  «Προμήθεια και τοποθέτηση εξοπλισμού παιδικής χαράς».

9.  Έγκριση μελέτης με τίτλο  «Προμήθεια και τοποθέτηση εξοπλισμού παιδικής χαράς».

10.  Έγκριση μελέτης με τίτλο  «Προμήθεια και τοποθέτηση εξοπλισμού παιδικής χαράς».

11.  Έγκριση μελέτης με τίτλο : «Εκτέλεση εργασιών επισκευής εγκαταστάσεων κεντρικής θέρμανσης στο Κτίριο Σπίρερ ».

12.  Έγκριση μελέτης με τίτλο : “ Εργασίες συντήρησης ανελκυστήρων ” .

13.  Έγκριση μελέτης με τίτλο : «Προμήθεια και τοποθέτηση υλικών για την επισκευή της κλιματιστικής μονάδας  του Δημαρχειακού κτιρίου Αγχιάλου».

14.  Έγκριση μελέτης με τίτλο : «Εκτέλεση εργασιών επισκευής  κλιματιστικής μονάδας στη Δ/νση Προγραμματισμού».

15.  Έγκριση μελέτης με τίτλο : «Εργασίες καθαρισμού και απολύμανσης κλιματιστικών σωμάτων (Fan-Coil) και επιτοίχιων κλιματιστικών (Split Unit) του κτιρίου Σπίρερ » .

16.  Έγκριση μελέτης με τίτλο : «Εργασίες καθαρισμού και απολύμανσης κλιματιστικών σωμάτων (Fan-Coil) του Κτιρίου Νέων Τεχνολογιών ».

17.  Έγκριση μελέτης με τίτλο : «Εκτέλεση εργασιών καθαρισμού και απολύμανσης κλιματιστικών σωμάτων (Fan-Coil) και επιτοίχιων κλιματιστικών (SPLIT UNITS) του Κτηρίου Σκενδεράνη  »

18.  Έγκριση μελέτης με τίτλο : «Επισκευή αντλιών συντριβανιού Πλατείας Ελευθερίας ».

19.  Έγκριση μελέτης με τίτλο “ Προμήθεια και τοποθέτηση γυψοσανίδας  στο σχολικό κτήριο του ΕΕΕΚ Βόλου ”.

20.  Έγκριση μελέτης με τίτλο “Προμήθεια και τοποθέτηση παραθύρων στο σχολικό κτήριο του ΕΕΕΚ Βόλου ”.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

21.  Παράταση της διάρκειας του υπ. αρ. πρωτ. 32687/28-05-2020 συμφωνητικού για τις υπηρεσίες παροχής φυτοτεχνικών συμβουλών διαμόρφωσης για το άλσος “ΑΝΔΡΕΑΣ ΒΑΛΑΧΗΣ” στη Νέα Ιωνία Βόλου.

ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

Δευτέρα, 24 Αύγουστος, 2020