42Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 16/10/2014

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 42η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής τη Δευτέρα, 20 Οκτωβρίου 2014 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α  ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.  Λήψη απόφασης ανατροπής ανάληψης υποχρέωσης οικονομικού έτους 2014

2.  Αναμόρφωση προϋπολογισμού  Δήμου οικονομικού έτους 2014

3.  Λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2014.

4.  Λήψη απόφασης για τη ρύθμιση οφειλών της Ιεράς Μητρόπολης Δημητριάδος και Αλμυρού

5.  Λήψη απόφασης για την έγκριση εγγραφής υποθήκης ή προσημείωσης υποθήκης επί ακινήτων ιδιοκτησίας οφειλετών του Δήμου

6.  Λήψη απόφασης για την έγκριση της διαδικασίας επίδοσης κατασχετηρίων εγγράφων εις χείρας τρίτων

7.  Κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση ελαιοπεριβόλου στη Δ.Ε.

8.  Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση όρων διακήρυξης για τη διενέργεια πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού για την προμήθεια αστικού εξοπλισμού και υλικών σήμανσης οδών του Δήμου Βόλου διάρκειας ενός έτους.

9.  Έγκριση δικαιολογητικών των δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή στο όνομα του υπαλλήλου Δεβριάδη Αναστασίου, οικονομικού έτους 2014

10. Λήψη απόφασης για την απαλλαγή των υπολόγων Προέδρων των Δημοτικών και Τοπικών Κοινοτήτων από την πάγια προκαταβολή

11. Λήψη απόφασης για την απαλλαγή του υπολόγου- προέδρου της Τ.Κ. Αγίου Βλασίου της Δ.Ε. Αρτέμιδας, Βενούτσου Αποστόλου

12.  Λήψη απόφασης για την έγκριση της μελέτης : "Προκαταρκτική μελέτη γεωλογικής καταλληλότητας ΣΧΟΟΑΠ πρώην Δ. Αρτέμιδας"