42Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  12/10/2015

Για συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 42η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της   Οικονομικής Επιτροπής την Παρασκευή, 16 Οκτωβρίου 2015 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1     Λήψη απόφασης διάθεσης πιστώσεων προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2015

2     Έγκριση πρακτικών ανοικτού διεθνούς επαναληπτικού ηλεκτρονικού διαγωνισμού "προμήθειας υγρών καυσίμων κίνησης και θέρμανσης του Δήμου Βόλου και των Νομικών Προσώπων του (Σχολική Επιτροπή Α' Βάθμιας και Β' Βάθμιας Εκπαίδευσης, ΔΟΕΠΑΠ-ΔΗΠΕΘΕ, ΚΕΚΠΑ-ΔΙΕΚ και της ΔΕΥΑΜΒ) διάρκειας ενός (1) έτους από την υπογραφή της σύμβασης" ενδεικτικού προϋπολογισμού 1.249.316,57€ (με το ΦΠΑ και δικαιώματος προαίρεσης 10% για τα καύσιμα).

3     Κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την παραχώρηση μέρους της πλατείας Πανεπιστημίου και μέρους της πλατείας Ρ. Φεραίου για τη λειτουργία Χριστουγεννιάτικου Θεματικού Πάρκου.

4     Κατάρτιση όρων διακήρυξης και έγκρισης τεχνικών προδιαγραφών πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού για την "Προμήθεια φυτών του Δήμου Βόλου για το έτος 2015, ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 29.001,45€ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

5     Υποβολή δικαιολογητικών συμμετοχής της Μαρίας Αρβανιτοπούλου του δημοσίου διαγωνισμού του έργου "Βελτίωση υφιστάμενων ποδηλατοδρόμων".

6     Υποβολή δικαιολογητικών συμμετοχής του Αλέξανδρου Δ. Σβερώνη του δημοσίου διαγωνισμού του έργου "Συντήρηση Η/Μ εγκαταστάσεων δημοτικών κτιρίων έτους 2015".

7     Υποβολή πρακτικού πρόχειρου διαγωνισμού του έργου "Εργασίες Βελτίωσης των Κοιμητηρίων Δ.Ε. Αγριάς και Αρτέμιδας έτους 2015".

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΕΓΙΟΣ

Παρασκευή, 16 Οκτώβριος, 2015