42Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

Για συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής

ΠΡΟΣ

Τα μέλη της Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 42η ΤΑΚΤΙΚΗ συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί, δια ζώσης, κεκλεισμένων των θυρών, σύμφωνα με το άρθρο 10 της από 11-3-2020 ΠΡΑΞΗΣ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ (ΦΕΚ 55/α/11-3-2020) και την με αριθμό 163/29-05-2020 (ΑΔΑ: Ψ3ΧΝ46ΜΤΛ6-ΑΨ7) εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών, την Δευτέρα, 31 Αυγούστου 2020 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1     Έκθεση αποτελεσμάτων εκτέλεσης προϋπολογισμού για το δ' τρίμηνο του έτους 2019 για τον έλεγχο υλοποίησης του.

2     Έκθεση αποτελεσμάτων εκτέλεσης προϋπολογισμού για το α' τρίμηνο του έτους 2020 για τον έλεγχο υλοποίησης του.

3     Έκθεση αποτελεσμάτων εκτέλεσης προϋπολογισμού για το β' τρίμηνο του έτους 2020 για τον έλεγχο υλοποίησης του.

4     Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης προσωρινού αναδόχου για τον διαγωνισμό «Προμήθεια υγρών καυσίμων κίνησης και θέρμανσης, για τις ανάγκες του Δήμου Βόλου, της Δ.Ε.Υ.Α.Μ.Β., του Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π. - ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ., της Κ.Ε.Κ.Π.Α. - Δ.ΙΕ.Κ., της ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ Α/ΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ & της ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ Β/ΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ», ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 3.097.089,90€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α 24%, διάρκειας δύο (2) ετών από τη υπογραφή της σύμβασης.

5     Λήψη απόφασης για την διαγραφή οφειλών γής σε χρήμα λόγω εφάπαξ καταβολής συνολικής οφειλής.

6     Παράταση προθεσμίας εκτέλεσης της εργασίας «Απομαγνητοφώνηση – επεξεργασία – σελιδοποίηση και βιβλιοδεσία των πρακτικών των Συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου της οικονομικής Επιτροπής και της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής ετών 2016 & 2017».

7     Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΡΟΜΩΝ Δ.Ε. ΠΛΗΝ ΒΟΛΟΥ – Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2020».

8     Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του έργου «ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΣΕ ΓΕΩΡΓΙΚΗ ΓΗ ΚΑΙ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΙΣ ΣΤΗ ΔΡΑΚΕΙΑ Δ.Ε. ΑΓΡΙΑΣ - ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ».

9     Λήψη απόφασης για την μόνιμη ηλεκτροδότηση του πολυόροφου κτιρίου στάθμευσης αυτoκινήτων στη διασταύρωση των οδών Δημητριάδος-Φιλελλήνων.

10    Λήψη απόφασης για την έκδοση εντάλματος προπληρωμής της ΔΕΔΔΗΕ για τη μόνιμη ηλεκτροδότηση του Πολυώροφου κτιρίου στάθμευσης αυτοκινήτων στη διασταύρωση των οδών ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΣ - ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ.

11    Λήψη απόφασης  για την “Παράταση χρόνου απόδοσης λογαριασμού εντάλματος προπληρωμής των υπολόγων”.

12    Λήψη απόφασης  για την “Παράταση χρόνου απόδοσης λογαριασμού εντάλματος προπληρωμής των υπολόγων”.

13    Επεκτάσεις δικτύων φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων (ΔΕΗ)».

14    Λήψη απόφασης για την έκδοση εντάλματος προπληρωμής της ΔΕΔΔΗΕ για την εκτέλεση έργου επέκτασης δικτύου φωτισμού στα πλαίσια του έργου «Επεκτάσεις δικτύων Δ.Ε.Η.»

15    Έγκριση του 2ου Α.Π.Ε. του έργου "Συντηρήσεις δρόμων Δ.Ε. πλην Βόλου-Ν. Ιωνίας έτους 2019".

16    Έγκριση παράτασης για δύο μήνες της προθεσμίας περαίωσης του έργου: «Βελτίωση υποδομών σχολικών κτιρίων & αύλειων χώρων Δήμου Βόλου».

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

17    Λήψη απόφασης σχετικά με τον “Εξωδικαστικό συμβιβασμό για την καταβολή αποζημίωσης στον κ. Θωμά Πίσσια για ζημιές που υπέστη το με αριθμό κυκλοφορίας ΒΟΟ 7211 (μάρκας TOYOTA), ιδιωτικής χρήσης αυτοκίνητό του.”

ΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ

18    Έγκριση απόφασης του ΔΟΕΠΑΠ-ΔΗΠΕΘΕ αναφορικά με την 9η αναμόρφωση της και έγκριση διάθεση πιστώσεων.

ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

Δευτέρα, 31 Αύγουστος, 2020