43Η ΕΚΤΑΚΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 31/8/2016

Για συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 43η Έκτακτη Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τετάρτη, 31 Αυγούστου 2016 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Το κατεπείγον της Συνεδρίασης σύμφωνα με το άρθρο 75 του Ν.3852/2010 έγκειται στο γεγονός :α)της άμεσης ολοκλήρωσης των διαδικασιών για την προμήθεια καυσίμων και φυτών αναγκαίων για την εύρυθμη λειτουργία των υπηρεσιών του Δήμου καθώς και β) της έγκρισης των αποτελεσμάτων εκτέλεσης του προϋπολογισμού για τον έλεγχο υλοποίησης του.

1 Λήψη απόφασης σχετικά με την κατάρτιση όρων διακήρυξης και έγκριση μελέτης(ενδεικτικός προϋπολογισμός-τεχνικές προδιαγραφές) για την διενέργεια ανοιχτού διεθνούς ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την Προμήθεια υγρών καυσίμων, κίνησης(πετρέλαιο κίνησης και αμόλυβδη βενζίνη),πετρελαίου θέρμανσης και λιπαντικών για τις ανάγκες του Δήμου Βόλου, της ΔΕΥΑΜΒ, του ΔΟΕΠΑΠ-ΔΗΠΕΘΕ,Της ΚΕΚΠΑ-ΔΙΕΚ,της σχολικής Επιτροπής Α/.ΒΑΘΜΙΑΣ Εκπαίδευσης & της σχολικής Επιτροπής Β/ΒΑΘΜΙΑΣ Εκπαίδευσης, ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης ενός εκατομμυρίου εβδομήντα χιλιάδων διακοσίων σαράντα τεσσάρων ευρώ και εικοσιδύο λεπτών,1.070.224,22€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α, ΔΙΆΡΚΕΙΑς ενός (1) έτους από την υπογραφή της σύμβασης.
2 Έκθεση αποτελεσμάτων εκτέλεσης του προϋπολογισμού για το Β' τρίμηνο του έτους 2016 για τον έλεγχο υλοποίησης του

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΕΓΙΟΣ

Τετάρτη, 31 Αύγουστος, 2016